بیل گیتس: هر کسی که به اندازه ایلان ماسک ثروتمند نیست، باید مراقب بیت کوین باشد!

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بیل گیتس: هر کسی که به اندازه ایلان ماسک ثروتمند نیست، باید مراقب بیت کوین باشد! بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، به افرادی که قصد دارند در آینده بیت کوین (BTC) بخرند و استراتژی سرمایه گذاری ایلان ماسک را دنبال کنند، هشدار داده است. بیل گیتس در گفتگو با بلومبرگ، به این موضوع اشاره کرد که […]

بیل گیتس: هر کسی که به اندازه ایلان ماسک ثروتمند نیست، باید مراقب بیت کوین باشد!

بیل گیتس: هر کسی که به اندازه ایلان ماسک ثروتمند نیست، باید مراقب بیت کوین باشد!

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، به افرادی که قصد دارند در آینده بیت کوین (BTC) بخرند و استراتژی سرمایه گذاری ایلان ماسک را دنبال کنند، هشدار داده است.

بیل گیتس در گفتگو با بلومبرگ، به این موضوع اشاره کرد که ایلان ماسک به تکنیک های پیشرفته مدیریت تجاری دسترسی دارد که سرمایه گذاران عادی از آنها اطلاعی ندارند.

نوسانات بیت کوین

در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه بیت کوین چقدر نسبت به توییت هایی که منتشر می شوند، از خود واکنش نشان می دهد، وی با بیان اینکه ایلان ماسک آسیبی از این توییت ها نمی بیند، گفت:

ایلان ماسک فرد خبره ای است و او بسیار ثروتمند است. به همین دلیل من نگران این موضوع نیستم که ارزش بیت کوین های ماسک بالا و پایین بشود.

سقوط بازار

امروز 23 فوریه، تنها پس از دو هفته از خبر سرمایه گذاری تسلا در بیت کوین، قیمت این ارز با سقوطی 20 درصدی از 58258 دلار به 46000 دلار نزول کرد. در پی سقوط بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال،‌ سرمایه گذاران در حدود 13 میلیارد دلار متضرر شدند.

سقوط بازار در حالی رخ داد که چند ساعت قبل ایلان ماسک در توییتی گفته بود که قیمت های فعلی بیت کوین و اتریوم بالا هستند. برخی اعتقاد دارند که این صحبت های ماسک ممکن است تلاشی برای دور کردن بررسی های احتمالی قانون گذاران در خصوص دخالت های او در بازار بوده باشد.

بیل گیتس همچنین اعلام کرد که پیروی کورکورانه از ایلان ماسک خطرناک خواهد بود و وی با هشدار به افرادی که میلیونر نیستند، گفت:

من فکر می کنم افرادی جذب این هیاهوها شده اند که ممکن است پول زیادی نداشته باشند. بنابراین من نظری درباره صعود قیمت بیت کوین ندارم و فکر میکنم که اگر پول کمتری از ایلان دارید، احتمالاً باید مراقب بیت کوین باشید.

بیل گیتس همچنین به مصرف بالای انرژی بیت کوین اشاره کرد و گفت:

ما در چیزهایی سرمایه گذاری می کنیم که بازدهی داشته باشند. اما بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند و تراکنش هایش ناشناس هستند که برگشت پذیر هم نیستند.

به گفته گیتس، ارزهای دیجیتال لزوما چیز بدی نیستند. به اعتقاد او این ارزها باید شفاف، برگشت پذیر و اساساً متمرکز باشند.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx