کاهش سختی شبکه بیت کوین

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

کاهش سختی شبکه به استخراج‌کنندگان بیت کوین اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را با استفاده از منابع کمتر تأیید کنند; و به ماینرهای کوچک‌تر فرصت مبارزه برای کسب پاداش‌های استخراج را می‌دهد. سختی استخراج یک بلوک بیت کوین (BTC) با 5 درصد کاهش بیشتر به 27.693 تریلیون رسید; زیرا مشکل شبکه همچنان روند نزولی سه ماهه […]

کاهش سختی شبکه بیت کوین

کاهش سختی شبکه به استخراج‌کنندگان بیت کوین اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را با استفاده از منابع کمتر تأیید کنند; و به ماینرهای کوچک‌تر فرصت مبارزه برای کسب پاداش‌های استخراج را می‌دهد.

سختی استخراج یک بلوک بیت کوین (BTC) با 5 درصد کاهش بیشتر به 27.693 تریلیون رسید; زیرا مشکل شبکه همچنان روند نزولی سه ماهه خود را از زمان رسیدن به رکورد 31.251 تریلیون در می 2022 حفظ کرده است.

سختی شبکه وسیله ای است که توسط خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو; برای اطمینان از مشروعیت تمام تراکنش ها با استفاده از قدرت محاسباتی خام ابداع شده است. کاهش سختی به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین اجازه می‌دهد; تا تراکنش‌ها را با استفاده از منابع کمتر تأیید کنند; و به ماینرهای کوچک‌تر فرصت مبارزه برای کسب پاداش‌های استخراج را می‌دهد.

کاهش سختی شبکه بیت کوین

داده‌های blockchain.com نشان می‌دهد که

بیت‌کوین به‌عنوان انعطاف‌پذیرترین و تغییرناپذیرترین شبکه بلاک چین به کار خود ادامه می‌دهد. در حالی که تنظیم سختی به طور مستقیم با قدرت هش ماینرها متناسب است; نرخ هش کل (TH/s) 3.2٪ در طول جدول زمانی مشابه، همانطور که در زیر نشان داده شده است، بهبود یافت.

کاهش سختی شبکه بیت کوین

در اوج خود، نرخ هش بیت کوین به بالاترین حد تاریخ 231.428 اگزاهاش در ثانیه (EH/s) رسید; زمانی که قیمت بیت کوین در ماه ژوئن به 25000 دلار کاهش یافت ; که نگرانی های لحظه ای را در مورد مصرف گسترده انرژی ایجاد کرد.

از زمانی که چین در ژوئن 2021 تمام معاملات و ماینینگ کریپتو را ممنوع کرد; ایالات متحده در تبدیل شدن به بالاترین مشارکت کننده در نرخ هش بیت کوین جهانی دچار سستی شد. با این حال، ماینرهای چینی در سپتامبر 2021 فعالیت خود را از سر گرفتند. طبق داده های Statista، ایالات متحده 37.84 درصد از نرخ هش جهانی را تشکیل می دهد و پس از آن چین با 21.11 درصد و قزاقستان با 13.22 درصد قرار دارند.

پیش از این، کوین تلگراف گزارش داده بود که کاهش قیمت‌ پردازنده‌های گرافیکی فرصتی را برای ماینرهای کوچک باز کرده است تا قطعه‌ای از تجهیزات استخراج قدرتمندتر و کارآمدتر را تهیه کنند. همانطور که گفته شد، ماینرها کاهش قیمت GPU را وسیله ای برای جبران هزینه های عملیاتی خود در میان بازار نزولی مداوم می دانند.

گزارشی که توسط شورای استخراج بیت کوین منتشر شد نشان داد که نزدیک به 60 درصد برق مصرفی برای استخراج بیت کوین از منابع پایدار تامین می شود که با کاهش نگرانی های مربوط به مصرف بی رویه برق همراه بود.

مایکل سیلور:

در سه ماهه دوم سال 2022، راندمان استخراج #بیت کوین 46 درصد در سال افزایش یافت و ترکیب قدرت پایدار به 59.5 درصد رسید، بالاتر از 50 درصد برای پنجمین سه ماهه متوالی. این شبکه در سال گذشته 137 درصد ایمن تر بود و تنها 63 درصد انرژی بیشتری مصرف می کرد. پیدا کردن صنعتی تمیزتر و کارآمدتر سخت است

این مطالعه همچنین نشان داد که استخراج BTC تنها 0.09 درصد از 34.8 میلیارد تن انتشار کربن تخمین زده شده در سطح جهان را تشکیل می دهد و تنها 0.15 درصد از عرضه جهانی انرژی را مصرف می کند.

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx