تحلیل تکنیکال بیت کوین | احتمال اصلاح قیمت کاملا وجود دارد

تحلیل بیت کوین
  • زمان مطالعه: ۳دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 458 نفر

قیمت بیت کوین در حال حاضر در حال آزمایش سطح ۳۸ هزار دلاری است. این سطح، یک سطح حمایتی مهم برای بیت کوین محسوب می‌شود. اگر قیمت بیت کوین (BTC) نتواند از این سطح حمایتی عبور کند، احتمال دارد که خرس‌ها، یعنی معامله‌گرانی که انتظار کاهش قیمت را دارند، کنترل بازار را در دست بگیرند و قیمت را به زیر ۳۸ هزار دلار کاهش دهند. در این صورت، احتمال وقوع یک اصلاح جدی در قیمت BTC وجود خواهد داشت. در ادامه به تشریح بیشتر تحلیل بیت کوین و همچنین به بررسی سناریوهای محتمل برای آینده روند فعلی آن می‌پردازیم.

اهمیت سطح مقاومت ۳۸ هزار دلاری

قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون روندی صعودی داشته است. این ارز دیجیتال در این مدت کف‌ها و سقف‌های بالاتری ایجاد کرده است. با این حال، بیت کوین در حال حاضر در حال آزمایش سطح مقاومت ۳۸ هزار دلاری است. اگر قیمت بتواند از این سطح عبور کند، روند صعودی بیت کوین ادامه خواهد داشت. در غیر این صورت، احتمال وقوع یک اصلاح نزولی وجود دارد.

قیمت بیت کوین

اگر قیمت BTC از سطح مقاومت ۳۸ هزار دلاری عبور کند، روند صعودی آن ادامه خواهد داشت. در این صورت، مقاومت کمی مانع از رسیدن قیمت به سطح کلیدی بعدی، یعنی ۴۱ هزار دلار، خواهد شد. با این حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که قیمت در حال حاضر در وضعیتی بیش از حد خریداری شده قرار دارد. این وضعیت می‌تواند منجر به یک اصلاح نزولی در هفته‌های آینده شود. در این صورت، سطوح ۳۴ هزار دلار و ۳۰ هزار دلار می‌توانند اهداف بالقوه باشند.

تحلیل نمودار چهار ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین در تایم فرم چهار ساعته، دید واضح تری از حرکت قیمت آن ارائه می‌دهد. واضح است که قیمت در چند هفته گذشته الگوی گوه (wedge) را تشکیل داده است. این الگو معمولاً یک الگوی بازگشتی نزولی است. همچنین، سطح مقاومت ۳۸ هزار دلاری نیز یک سطح مقاومت قوی است. بنابراین، احتمال اصلاح قیمت کاملا وجود دارد.

با این حال، اگر این الگو به سمت بالا شکسته شود که ممکن است در روزهای آینده اتفاق بیفتد، ممکن است قیمت دوباره به صورت نمایی رشد کند و به سرعت به سطح ۴۱ هزار دلار برسد.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx