آیا پایان بیت کوین رسیده است؟ | بیت کوین مرده

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

DEATH CROSS ؛ آیا پایان بیت کوین فرا رسیده است؟ به تازگی و بعد از فراز و نشیب‌های فراوان قیمت بیت کوین، درنهایت این ارز توانسته الگویی با قدرت نزولی بالا با نام Death Cross یا تقاطع مرگ بسازد. در این مقاله قصد به بررسی سوابق واکنش قیمت بیت کوین به این الگو و پیش […]

DEATH CROSS ؛ آیا پایان بیت کوین فرا رسیده است؟

به تازگی و بعد از فراز و نشیب‌های فراوان قیمت بیت کوین، درنهایت این ارز توانسته الگویی با قدرت نزولی بالا با نام Death Cross یا تقاطع مرگ بسازد. در این مقاله قصد به بررسی سوابق واکنش قیمت بیت کوین به این الگو و پیش بینی احتمالی آینده این ارز داریم.

 

Death Cross چیست؟

تقاطع مرگ یک الگو در تحلیل تکنیکال کلاسیک است که در آن میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت در جهت نزولی عبور می‌کند. نقطه عکس تقاطع مرگ ، تقاطع طلاییست. که در آن میانگین متحرک کوتاه مدت ،میانگین متحرک بلند مدت را در جهت صعودی قطع می‌کند.

به طور سنتی میانگین متحرک با دوره 50 روزه و میانگین متحرک بلند مدت با 200 روزه انتخاب می‌شود. این الگو به دلیل ماهیت آن تنها به عنوان تاییدیه تحلیل روند استفاده می‌شود و نمی‌تواند به تنهایی عاملی برای پیش بینی روند بعدی باشد. در نتیجه تنها کاربرد آن در تایید قدرت و ادامه جهت روند فعلی است و نه بیش‌تر.

 

تقاطع مرگ بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر در محدوده 40 تا 43 هزار دلار در حال نوسان است و بعد از اصلاح40 درصدی از سقف 69 هزار دلاری خود به این نقطه رسیده است. ولی حالا یک تقاطع مرگ سنتی در نموداربیت کوین (دایره قرمز نمودار زیر) ساخته شده است.

ولی در تاریخ چندین و چند ساله بیت کوین ، هشت مرتبه این تقاطع رخ داده است و ما قصد به بررسی آنها داریم

1: 28 سپتامبر 2011

در آن زمان بیت کوین در حال اصلاح از سقف 31.9 دلار بود که بعد از این الگو با 60 درصد ریزش دیگر مواجه شد و در نهایت کف قیمتی 2 دلار را در تاریخ 18 نوامبر 2011 ثبت کرد.

در بین سال‌های 2014 تا 2015 نمودار این ارز محبوب 3 بار متوالی این الگو را بعد از سقف تاریخی 1177 دلار مشاهده کرد. نکته جالب توجه این است که این ارز در دو مورد از وقوع این الگو با افزایش شدید قیمتی مواجه شد.

2: هشتم آپریل 2014 بیت کوین 52 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

3: چهارم سپتامبر 2014 با 66 درصد ریزش مواجه شد.

4: در نهایت بعد از تقاطع سوم در 13 سپتامبر 2015 ، بیت کوین رشد فوق العاده 116 درصدی را تجربه کرد.

5:بعد از اصلاح شدید بیت کوین در سال 2018 ، در تاریخ 30 مارچ تقاطع مرگدر نمودار پدیدار شد. بعد از این الگو بیت کوینرشد 42 درصدی را تجربه کرد ولی بعد از آن با نزول مداوم به قیمت 3148 دلار رسید.

دو تقاطع بعدی در انتهای 2019 و در اوایل 2020 پدیدار شد.

6: بعد از 25 اکتبر 2019 قیمت با کاهش 25 درصدی همراه شد. 7: بعد از کشف کرونا و افت شدید بازارهای مالی به ویژه بازار ارزهای دیجیتال ، 25 مارس 2020 تقاطع مرگ در نمودار دیده شد و ترس شدید بازار را فرا گرفت. اما درنهایت با حمایت وال‌ها  بیت کوین با افزایش قیمت 49 درصدی همراه شد. 8: در نهایت تقاطع آخر  در 19 ژوئن 2021 رخ داد که بیت کوین در هفته‌های بعد از آنبا نوسانات عجیبی همراه شد ولی در نهایت بعداز یک ماه نه تنها به قیمت قبلی خودش رسید بلکه به قیمت‌های بالاتر رسید

در نهایت این الگو تنها در 50 درصد مواقع توانسته روند نزولی پیش رو را پیش بینی کند که اکثریت همین 50 درصد هم دلایل دیگری هم برای ریزش وجود داشته است.

برای مشاهده به‌روز ترین و با کیفیت ترین اخبار روز ‌می‌توانید به وبلاگ ، اینستاگرام و یا تلگرام ارزینجا مراجعه فرمایید

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات تصادفی
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx