اتریوم بعد از مرج اسیب پذیر میشود

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

علیرغم اینکه ادغام اتریوم به عنوان یک ارتقاء بزرگ در شبکه بلاک چین معرفی می شود، انتقال آن به اثبات سهام از لحاظ نظری آن را در برابر بهره برداری آسیب پذیرتر می کند. یک محقق امنیتی در صحبت با کوین تلگراف توضیح داد که برخلاف سیستم‌های اثبات کار ، سیستم اثبات سهام، از قبل […]

اتریوم

علیرغم اینکه ادغام اتریوم به عنوان یک ارتقاء بزرگ در شبکه بلاک چین معرفی می شود، انتقال آن به اثبات سهام از لحاظ نظری آن را در برابر بهره برداری آسیب پذیرتر می کند.

یک محقق امنیتی در صحبت با کوین تلگراف توضیح داد که برخلاف سیستم‌های اثبات کار ، سیستم اثبات سهام، از قبل به اعتبارسنجی گره‌ها اطلاع می‌دهد که چه بلاک‌هایی را اعتبارسنجی می‌کنند، بنابراین آنها را قادر می‌سازد تا حملات را برنامه‌ریزی کنند.

این کارشناس امنیتی که خواست نامش فاش نشود، یک توسعه دهنده بلاک چین و محقق امنیتی است که روی بلاک چین لایه 2 اثبات سهام کار می کند.

محقق توضیح داد که اگر اعتبار سنج ها موفق شوند دو بلوک متوالی را برای اعتبارسنجی ردیف کنند، از نظر تئوری ممکن است در بلاک چین اتریوم پس از ادغام سو استفاده رخ دهد.

از نقطه نظر امنیت اقتصادی، [این آسیب‌پذیری] انجام این حملات را نسبتا آسان‌تر می‌کند.

این کارشناس می‌گوید در حالی که ماینرها می‌توانند بلاک‌های متوالی را در شبکه‌های PoW اعتبارسنجی کنند، اما این به “شانس خالص” ختم می‌شود و به ماینر فرصتی برای برنامه‌ریزی حمله نمی‌دهد.

در نتیجه، محقق امنیتی استدلال می‌کند که اتریوم زمانی که ادغام اعمال می‌شود، قدرت امنیتی خود را از دست خواهد داد.

 

اما اینکه گفته می‌شود اثبات سهام [هنوز] دارای امنیت عملی کافی است . واقعاً مهم نیست که از لحاظ نظری به اندازه اثبات کار ایمن نباشد. این هنوز یک سیستم بسیار امن است.

این کارشناس امنیتی افزود: «اتریوم در حال کار بر روی رفع [مشکل متوالی بلاک] است.

حل این مشکل دشوار است، اما اگر این کار انجام شود، امنیت اثبات سهام افزایش خواهد یافت زیرا آنها محافظت در برابر بردارهای حمله خواهند داشت.

اعتباردهنده‌های اتریوم دراثبات سهام کاهش می‌یابند، زیرا قوانین اجماع برای تشویق اقتصادی اعتبارسنجی‌ها برای تأیید صحیح تراکنش‌های دریافتی طراحی شده‌اند و هر گونه رفتار خلاف آن باعث کاهش سپرده گذاری اتریوم آنها می‌شود.

بر اساس شمارش معکوس ادغام اتریوم Blocknative، نهایتاً ادغام اتریوم در تاریخ 15 سپتامبر در حدود ساعت 2:30 بامداد UTC انجام می شود. انتقال به اثبات سهام قرار است شبکه اتریوم را مقیاس‌پذیرتر و از نظر انرژی کارآمدتر کند.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx