هکر صرافی FTX در حال انتقال وجوه برای فرار از مقامات است

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بر اساس داده‌های اتراسکن، هکر پشت سرقت میلیون دلاری از صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX، وجوه را به کیف پول‌های جداگانه منتقل می‌کند تا از ردیابی فرار کند. طی دوشنبه شب، کیف پول هکر FTX مبالغ 15000 اتری (بیش از 16 میلیون دلار آمریکا) را به 12 آدرس جدید ارسال کرد. برخی از تحلیلگران رمزارز […]

صرافی FTX

بر اساس داده‌های اتراسکن، هکر پشت سرقت میلیون دلاری از صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX، وجوه را به کیف پول‌های جداگانه منتقل می‌کند تا از ردیابی فرار کند. طی دوشنبه شب، کیف پول هکر FTX مبالغ 15000 اتری (بیش از 16 میلیون دلار آمریکا) را به 12 آدرس جدید ارسال کرد. برخی از تحلیلگران رمزارز پیشنهاد می‌کنند که مهاجم تلاش می‌کند تا ارزهای سرقتی را به مقادیر کمتری تقسیم کند تا در فرآیندی به نام پیل چینینگ (peel chaining) که برای ردیابی تراکنش ها است، از دست محققان فرار کند.
چین‌الاسیس یکشنبه هشدار داد که هکر ممکن است قصد داشته باشد وجوه خود را به یک میکسر رمزنگاری ارسال کند. میکسرهای رمزنگاری توسط طرفداران حفظ حریم خصوصی استفاده می شود، اما همچنین ابزار مورد علاقه مجرمان سایبری برای پنهان کردن منشأ ارزهای دیجیتال غیرقانونی است.

جان ری، مدیر ارشد بازسازی FTX، در بیانیه ای اعلام کرد که مبلغ سرقت شده توسط هکر بیش از 372 میلیون دلار است. برخی گزارش‌ها این رقم را بیش از 600 میلیون دلار نشان می‌دهند، اما تحلیلگران دیگر به تداخل بین هک و وجوهی که دولت باهامیا از صرافی FTX به دلایل امنیتی خارج کرده است، اشاره کرده‌اند. وجوه سرقتی در 11 نوامبر از FTX تخلیه شد، همان روزی که FTX برای فصل 11 ورشکستگی اقدام کرد. هفته گذشته، سم بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، به Vox news گفت که هکر احتمالاً یک کارمند سابق آنها بوده یا به کامپیوترهای صرافی دسترسی داشته است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx