ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد؟تحلیل بیت کوین و اتریوم

  • زمان مطالعه: 4دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 1657 نفر

سوالی که ذهن بسیاری از کاربران را مشغول کرده است و بحث‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی را به خود اختصاص داده است، روند قیمتی بیت کوین است. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که ریزش بیت کوین تا کی ادامه خواهد داشت؟ برای پاسخ به این سوال پر تکرار به سراغ نمودار روزانه بیت کوین در صرافی بایننس رفتیم و به تحلیل و بررسی آن پرداخته‌ایم، همچنین برای درک بهتر وضعیت نگاهی هم به موقعیت پادشاه آلتکوین‌ها، یعنی اتریوم خواهیم انداخت.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ طبق یک کانال صعودی حرکت خود را آغاز کرد. این کانال صعودی به وضوح ۳ خط روند مهم با برخوردهای فراوان را به ما نمایش داد. ابتدا خط روند کف کانال، که چندین مرتبه مستقیما باعث پامپ قیمت شد و اصلی ترین حمایت BTC است و دیگری خط میانی و سقف کانال است که درواقع تارگت‌ها فعلی قیمت بیت کوین هستند.

 

تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه

اگر یک فیبوناچی اصلاحی بر روی موج صعودی قبلی بیت کوین (که از کف تا میانه کانال ادامه داشت) رسم کنیم متوجه خواهیم شد که سطح ۰.۳۸ دقیقا بر روی کف کانال قرار گرفته و محدوده ۲۸۵۰۰ دلار را نشان می‌دهد. همچنین نمودار میانگین متحرک ۱۰۰ روزه نیز دقیقا به همین نقطه اشاره می‌کرد که مجموعا می‌توان نتیجه گرفت قیمت ۲۸۵۰۰ دلار یک منطقه حمایتی عالی و یک نقطه ورود مناسب برای خریداران بیت کوین است. اگر قیمت رفتاری مشابه گذشته در قبال برخورد با این خط روند نشان دهد انتظار یک پامپ قیمتی تا میانه کانال و قیمت ۳۴۷۰۰ دلار غیرمنطقی نخواهد بود.

در روی دیگر سکه، شکست و نزول قیمت قرار دارد. شکست این حمایت ارزشمند و خروج قیمت از سمت پایین کانال نزولی، می‌تواند نشانه‌ای برای آغاز یک روند نزولی کلی باشد. در این صورت ابتدا سطح ۰.۶۸ درصد فیب اصلاحی در حدود ۲۷۱۰۰ دلار به عنوان حمایت قرار دارد و پس از آن محدوده ۲۴۷۰۰ دلار می‌تواند حامی اصلی بیت کوین باشد.

تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم در نمودار روزانه

اتریوم هم در نمودار روزانه خود در وضعیت مشابه بیت کوین قرار دارد. قیمت اتریوم به خط روند صعودی خود نزدیک شده و رفتار قیمت در برخورد با این روند مشخص خواهد کرد که آیا در ادامه شاهد رشد قیمت خواهیم بود یا ریزش آن در راه است. در موقعیت فعلی، خط روند صعودی اصلی و محدوده ۱۷۷۰ دلار (باکس سبز) حمایت‌های اصلی اتریوم هستند و در صورت حمایت در این محدوده‌ها، ۱۹۶۰ دلار و ۲۱۴۰ دلار می‌توانند تارگت‌های اصلی قیمت اتریوم باشند. در سناریو نزولی نیز ۱۶۴۰ دلار می‌تواند حامی اصلی قیمت باشد.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx