تحلیل لایت کوین | هاوینگ لایت کوین نزدیک می‌شود

  • زمان مطالعه: 4دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 14881 نفر

رمزارز لایت کوین (LTC) که بر اساس ارزش بازار در رتبه یازدهم بازار کریپتو قرار دارد، کم کم آماده یکی از مهمترین رویدادهای خود می‌شود. همانطور که داده‌های سایت litecoinblockhalf نشان می‌دهد، در زمان نگارش این مقاله حدودا ۴ روز تا هاوینگ لایت کوین باقی مانده است. همانیطور که می‌دانید هاوینگ به فرایند نصف شدن پاداش ماینرهای شبکه گفته می‌شود که یک مکانیزم ضدتورمی است. این رویداد که باعث می‌شود عرضه یک رمزارز کاهش پیدا کند به خودی خود یک رویداد مثبت یا بولیش تلقی می‌شود؛ یا این حال باید دید که نمودارها چه چیزی را نشان می‌دهند؟

نگاهی کلی به نمودار لایت کوین

به سراغ نمودار روزانه LTC/USDT در تایم فریم روزانه می‌رویم. لایت کوین از اواخر سال گذشته یک روند مثبت را با پیروی از یک خط روند صعودی طی کرده است و از قیمت خود در آغاز سال ۲۰۲۳ حدودا ۴۰ درصد بالاتر آمده است.

تحلیل لایت کوین

تحلیل لایت کوین

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک الگوی گُوه کاهشی (falling wedge) در نمودار پدیدار شده است. قیمت در ۲۴ ساعت گذشته موفق به خروج از این الگو شده است. این خروج قیمت از سمت بالای گُوه یک نشانه صعودی می‌باشد، البته شرط آن هم حفظ خط روند نزولی بالای الگو است. در صورت پیروی از این الگوی صعودی، قیمت لایت کوین می‌تواند تا تارگت‌های ۱۰۰ دلار و بعد از آن، تا ۱۱۵ دلار حرکت کند.

تحلیل لایت کوین

تحلیل لایت کوین در نمودار ۴ ساعته

از طرفی در صورت ریزش قیمت، دو حمایت اصلی برای لایت کوین وجود دارد که یکی در حدود قیمت ۸۳ دلار قرار گرفته و دیگری خط روند صعودی است (خط آبی) که حمایت اصلی قیمت محسوب می‌شود.

موقعیتی برای مانور نهنگ‌ها!

با وجود اینکه هاوینگ یک رویداد صعودی و بولیش محسوب می‌شود، باید توجه داشت که رشد قیمتی متاثر از این رویداد ممکن است از قبل یا مدتی بعد از آن رخ دهد. از طرفی، از آنجایی که هاوینگ یک رویداد بولیش شناخته شده است، ممکن است که موج خرید ایجاد شده موقعیتی را به وجود آورد که نهنگ‌های قدیمی‌تر بتوانند فروش‌های سنگین خود را تکمیل کنند. از این رو با نزدیک شدن به هاوینگ باید با احتیاط بیشتری معامله کرد.

پیرو موضوع فوق، نگاهی به داده‌های آنچین سایت intotheblock انداخته‌ایم. شاخص‌های مختلف این سایت سیگنال‌های نزولی را نشان می‌دادند که البته برای ما آنچنان مهم نبود اما یک مورد چراغ قزمری را نشان داد.

شاخص فوق، شاخص سود و ضرر هولدرهای لایت کوین در قیمت فعلی است. طبق این شاخص، ۴۹ درصد از هولدرهای لایت کوین در قیمت فعلی در سود قرار دارند و ۳۵ درصد آن‌ها در ضرر. از آنجایی که این دو درصد اختلاف زیادی با یکدیگر دارند، این شاخص نشان می‌دهد که احتمال فروش درحال حاضر کمی بالاتر است.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx