نرخ هش بیت کوین چیست؟

  • زمان مطالعه: 4دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 607 نفر

نرخ هش بیت کوین چیست؟

مقدار قدرت پردازش و محاسباتی که از طریق ماینینگ به شبکه داده می شود، نرخ هش بیت کوین نامیده می شود. یک کد الفبایی با طول ثابت که طول هر کلمه، پیام یا داده‌ای را نشان می‌دهد «هش» نامیده می‌شود.

فناوری بلاک چین پایه بیت کوین (BTC) و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال است. شبکه بیت کوین توسط بلوک هایی تشکیل شده است که یک زنجیره وابسته به یکدیگر را تشکیل می دهند. بلوک ها شبیه فایل هایی هستند که حاوی اطلاعاتی درباره آخرین تراکنش های انجام شده در سراسر شبکه هستند.

بلوک‌های کوچک‌تر به منابع پردازشی کمتری برای اعتبارسنجی نیاز دارند (یا برعکس)، زیرا مانند فایل‌های داده رفتار می‌کنند. در این شرایط هشینگ وارد عمل می شود. تایید یکپارچگی تراکنش های شبکه به عنوان “هش کردن” یک بلوک شناخته می شود و برای پاداش “هشینگ”، به شرکت کنندگان در شبکه بیت کوین داده می شود.

نرخ هش برای ماینرها و سرمایه گذاران کریپتو چه معنایی دارد؟

محاسبه نرخ هش ممکن است به ماینرها در پیش بینی سودآوری آنها کمک کند. با این حال، از آنجایی که ارزهای دیجیتال با انواع مختلفی از تجهیزات استخراج می شوند، نرخ هش هر دستگاه متفاوت است. از آنجایی که سطوح مختلفی از سرعت پردازش، حافظه و قدرت برای استخراج مورد نیاز است، نرخ هش شبکه با ارتقاء تجهیزات ماینینگ افزایش می‌یابد (یا برعکس).

از آنجایی که این شبکه برای انتشار مقدار مشخصی بیت کوین در یک زمان طراحی شده است، با این حال، یک شبکه قوی تر لزوما منجر به استخراج سریع بیت کوین نمی شود.

تعداد ماینرها در شبکه، سختی استخراج و در نهایت سودآوری ماینرها همگی تحت تاثیر تغییرات قدرت هش هستند. علاوه بر این، چالش ماینینگ زمانی افزایش می‌یابد که ماینرهای بیشتری به شبکه می‌پیوندند، زیرا برای حل معادله پیچیده ریاضی و دریافت پاداش بلوک، حدس‌های بیشتری در ثانیه نیاز است. در نتیجه، با افزایش سختی شبکه بیت کوین، نرخ هش افزایش می یابد. به طور مشابه، نرخ‌هش یک شاخص مهم برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است که نشان می دهد شبکه اثبات کار (PoW) یک ارز دیجیتال تا چه حد ممکن است در برابر هکرها ایمن باشد. گفته می شود، حملات شبکه با افزایش نرخ هش، گران تر و چالش برانگیزتر می شوند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx