مزایده برق نیروگاه ها برای استخراج ارزهای دیجیتال

انتشار 4 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

مزایده برق نیروگاه ها برای استخراج ارزهای دیجیتال مصطفی رجبی مشهدی از انتشار آگهی مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین‌ های انبساطی سه نیروگاه‌ کشور برای استخراج ارزهای دیجیتال خبر داد. کسب درآمد از ارزهای دیجیتال سخنگوی صنعت برق، مصطفی رجبی مشهدی، ایجاد منابع درآمدی در سال های گذشته را یکی از اهداف مهم […]

مزایده برق نیروگاه ها برای استخراج ارزهای دیجیتال

مزایده برق نیروگاه ها برای استخراج ارزهای دیجیتال

مصطفی رجبی مشهدی از انتشار آگهی مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین‌ های انبساطی سه نیروگاه‌ کشور برای استخراج ارزهای دیجیتال خبر داد.

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

سخنگوی صنعت برق، مصطفی رجبی مشهدی، ایجاد منابع درآمدی در سال های گذشته را یکی از اهداف مهم صنعت برق کشور برشمرد و گفت:

نوسانات شدید ارزی و ثبات تکلیفی قیمت فروش برق به مشترکان موجب شده است بین درآمدها و هزینه ‌ها در صنعت برق کشور شکاف بزرگی ایجاد شود که متاسفانه بر ابعاد آن به صورت ماهانه افزوده می ‌شود.

وی استخراج ارزهای دیجیتال و فروش برق مورد نیاز آن را یکی از راه های کسب درآمد در حوزه برق عنوان کرد و گفت:

بر اساس قوانین و مقررات ابلاغی هیئت وزیران و وزارت نیرو، مقرر شده است تا از توان واحدهای نیروگاهی دارای توربین انبساطی برای تولید رمز ارز استفاده شود.

مشهدی در ادامه گفت:

یکی از راهکارهای موجود در این بخش استفاده از انرژی تولیدی توربین ‌های انبساطی است که از سوخت گاز، گازوئیل یا مازوت جهت تولید برق در آن استفاده نمی ‌شود و تنها از طریق جریان گاز برق تولید می ‌شود. از سوی دیگر برق حاصل در شبکه داخلی نیروگاه تزریق و مصرف می‌ شود و به شبکه سراسری متصل نیست.

او در خصوص اینکه در سه نیروگاه رامین اهواز، نکا و شهید منتظری تجهیزات مربوطه نصب شده است، گفت:

در این سه نیروگاه بین ۳۰ تا ۴۰ مگاوات ظرفیت تولید برق از توربین انبساطی وجود دارد که در این مرحله ۱۵ مگاوات برای رمز ارز در نظر گرفته شده است.

مشهدی در پایان گفت که در این مرحله آگهی مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین ‌های انبساطی نیروگاه‌ های رامین اهواز و شهید منتظری برای استخراج رمز ارزها درسامانه ستاد تدارکات الکترونیکی دولت منتشر شده است. آگهی مزایده مربوط به نیروگاه نکا نیز اواخر هفته جاری منتشر خواهد شد.

آخرین مهلت حضور در مناقصه ها

آخرین مهلت برای حضور در مناقصه نیروگاه رامین چهاردهم مهر ماه و مناقصه نیروگاه شهید منتظری نیز بیستم مهر ماه خواهد بود. به گفته مشهدی درآمد حاصل از این بخش در جهت نوسازی و بهسازی نیروگاه ‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx