هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴: آیا شاهد «با شایعه بخر، با خبر بفروش» خواهیم بود؟

هاوینگ
  • زمان مطالعه: ۴دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 205 نفر

رویداد هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج، پدیده‌ای منحصر به فرد در دنیای بیت کوین است که هر چهار سال یکبار، با هدف کنترل تورم و حفظ ارزش این ارز دیجیتال، رخ می‌دهد. این رویداد همواره مورد توجه تحلیلگران و فعالان بازار ارز دیجیتال قرار گرفته و همواره گمانه‌زنی‌های بسیاری را پیرامون خود به همراه داشته است. در این مقاله، به بررسی احتمال وقوع اتفاق “با شایعه بخر، با خبر بفروش” در هاوینگ سال ۲۰۲۴ و تحلیل نظرات مختلف در این خصوص می‌پردازیم.

انتظارات از هاوینگ ۲۰۲۴

انتظارات زیادی پیرامون هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ وجود دارد. بسیاری از معامله‌گران و تحلیلگران این رویداد را نقطه عطفی در تاریخ بیت کوین و بازار ارز دیجیتال می‌دانند و معتقدند که هاوینگ ۲۰۲۴ می‌تواند تأثیر بسزایی بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته باشد.

نگاهی به الگوی هاوینگ ۲۰۱۶

برای درک بهتر پیش‌بینی‌ها پیرامون هاوینگ ۲۰۲۴، بررسی الگوی هاوینگ در سال ۲۰۱۶ مفید خواهد بود. در آن سال، پاداش استخراج از ۵۰ بیت کوین به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت. اگرچه قیمت بیت کوین در ابتدا پس از هاوینگ‌ با رشدی حدود ۴۰ درصدی روبرو شد، اما در ماه‌های بعد شاهد افت ۷۰ درصدی قیمت بود. این امر، ضرورت بررسی دقیق‌تر عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین پس از هاوینگ‌ را آشکار می‌کند.

با شایعه بخر، با خبر بفروش

احتمال «با شایعه بخر، با خبر بفروش» در هاوینگ ۲۰۲۴

برخی از تحلیلگران، از جمله موسسه تحقیقاتی Steno، پیش‌بینی می‌کنند که هاوینگ ۲۰۲۴ می‌تواند به یک اتفاق «با شایعه بخر، با خبر بفروش» تبدیل شود. به این معنا که قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ به دلیل افزایش تقاضا و انتظارات مثبت، افزایش یابد و پس از هاوینگ‌، به دلیل فشار فروش از سوی ماینرها و سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت، با افت قیمت روبرو شود.

یکی از دلایل احتمالی برای رخ‌دادن «با شایعه بخر، با خبر بفروش»، فشار فروش از سوی ماینرها است. با نصف شدن پاداش استخراج، درآمد ماینرها نیز به نصف کاهش می‌یابد. این امر می‌تواند انگیزه‌ای برای ماینرها باشد تا به منظور جبران هزینه‌های خود، بیت کوین‌های خود را به فروش برسانند.

تحلیل سناریوی “با شایعه بخر، با خبر بفروش”

در صورت وقوع «با شایعه بخر، با خبر بفروش» پس از هاوینگ ۲۰۲۴، می‌توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین در ماه‌های اول پس از هاوینگ‌ با افت روبرو شود. این افت قیمت می‌تواند فرصتی برای سرمایه‌گذاران بلندمدت باشد تا بیت کوین را با قیمت‌های پایین‌تر خریداری کنند.

با وجود پیش‌بینی «با شایعه بخر، با خبر بفروش» در کوتاه‌مدت، تحلیلگران Steno معتقدند که هاوینگ در نهایت یک عامل محرک صعودی برای قیمت بیت کوین خواهد بود. آنها اذعان دارند که پس از خروج دست‌های ضعیف (سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت) از بازار، شاهد حرکت صعودی واقعی پس از هاوینگ‌ خواهیم بود.

هاوینگ بیت کوین

سایر تحلیل‌ها در خصوص هاوینگ ۲۰۲۴

تحلیلگران مختلف، نظرات گوناگونی در خصوص هاوینگ ۲۰۲۴ ارائه می‌دهند. الکس وایس، تحلیلگر برجسته، معتقد است که هاوینگ بیت کوین باعث ایجاد یک تغییر مثبت خواهد شد و قیمت را به شدت افزایش می‌دهد.

مدیرعامل کیف پول Bitget نیز با وجود پیش‌بینی نوسانات کوتاه‌مدت پس از هاوینگ‌، معتقد است که صعودی بودن ناشی از این رویداد نیز می‌تواند به سطوح بالای علاقه و رشد در اکوسیستم گسترده‌تر Web3 منجر شود.

جمع‌بندی

هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ با انتظارات زیادی همراه است. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که این رویداد می‌تواند به یک «خرید با شایعه، فروش با خبر» تبدیل شود، به این معنی که قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ افزایش و پس از آن به دلیل فشار فروش از سوی ماینرها و سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت، با افت روبرو شود.

با وجود احتمال رخ‌دادن «با شایعه بخر، با خبر بفروش» در کوتاه‌مدت، اکثر تحلیلگران معتقدند که هاوینگ‌‌ در نهایت یک عامل محرک صعودی برای قیمت بیت کوین خواهد بود. به عقیده این اشخاص، پس از خروج سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت از بازار، شاهد حرکت صعودی واقعی قیمت بیت کوین خواهیم بود.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx