کاهش 7.32 درصدی سختی استخراج بیت کوین

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

سطح سختی استخراج بیت کوین در روز سه‌شنبه 7.32 درصد کاهش یافت که شدیدترین کاهش از جولای 2021 بود، زیرا بسیاری از شرکت‌های فعال در این صنعت با کمبود نقدینگی روبرو هستند و همچنین هزینه‌های انرژی افزایش می‌یابد و قیمت بیت‌کوین حتی به دنبال فروپاشی صرافی FTX در ماه گذشته کاهش یافته است. سختی استخراج […]

استخراج بیت کوین

سطح سختی استخراج بیت کوین در روز سه‌شنبه 7.32 درصد کاهش یافت که شدیدترین کاهش از جولای 2021 بود، زیرا بسیاری از شرکت‌های فعال در این صنعت با کمبود نقدینگی روبرو هستند و همچنین هزینه‌های انرژی افزایش می‌یابد و قیمت بیت‌کوین حتی به دنبال فروپاشی صرافی FTX در ماه گذشته کاهش یافته است.

سختی استخراج بیت کوین تقریباً هر دو هفته یکبار تغییر می کند و با تغییرات در میزان قدرت محاسباتی استفاده شده برای استخراج بلاک های بیت کوین برای پاداش دادن با BTC مرتبط است.

داده های Blockchain.com نشان داد که میانگین هش هفت روزه بیت کوین، معیاری برای سنجش قدرت محاسباتی استفاده شده، در روز دوشنبه حدود 251.1 اگزاهش در ثانیه بود که از میانگین هفت روزه 261.3 اگزاهش در 21 نوامبر کمتر بود. طبق داده‌های BTC.com، در تعدیل دو هفته‌ای روز سه‌شنبه، پس از رسیدن به بالاترین حد تاریخی در 21 نوامبر، سختی استخراج به 34.24 تریلیون در ارتفاع بلوک 766080 رسید.

براساس داده‌های کوین مارکت کپ، بیت کوین در نوامبر 2021 به بالاترین رقم تاریخی خود یعنی بیش از 67000 دلار رسید، اما از آن زمان تاکنون 75 درصد کاهش یافته و در روز سه‌شنبه در آسیا کمتر از 17000 دلار معامله می‌شود.

آدریان وانگ، مدیر اجرایی متالفا، یک شرکت مدیریت ثروت دارایی های دیجیتال که مقر آن در هنگ کنگ است، ماه گذشته در مصاحبه ای به فورکست گفت که کسب و کارهای استخراج بیت کوین هزینه های زیادی داشته و به “سرمایه گذاری های بیشتری” نیاز دارند. وانگ گفت:

[در طول] اوج قیمت در سال گذشته، بسیاری از ماینرها بر اساس این فرض که قیمت بیت‌کوین بیش از 60،000 دلار آمریکا است، گسترش یافتند و اهرم‌های مالی را به کار گرفتند. اکنون حدود 16000 دلار آمریکا است. فرضیات بسیار متفاوت است.

کر ساینتفیک (Core Scientific) ماه گذشته در گزارش سه ماهه سوم خود گفت که “منابع نقدی موجود تا پایان سال 2022 یا زودتر تمام می شود” و در مورد خطرات ورشکستگی در اکتبر هشدار داد. این شرکت ماینینگ حاضر در بورس نزدک اعلام کرد که زیان خالص آن در سال جاری تا پایان سپتامبر به 1.7 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته زیان 13194 دلاری داشته است.

شرکت کامپیوت نرث (Compute North) مستقر در ایالات متحده در ماه سپتامبر برای فصل 11 ورشکستگی اقدام کرد و به دنبال فروش سایت های استخراج خود است. شرکت استخراج و سرمایه گذاری کریپتو Foundry Digital LLC ماه گذشته گفت که قصد دارد دو مرکز استخراج آماده بکار را از کامپیوت نرث خریداری کند.

ماینر آرگو بلاکچین و تعداد دیگری از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین نیز گفته‌اند که با کمبود نقدینگی مواجه هستند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx