کیف پول بیت‌کیپ هک شد، 1 میلیون دلار از دست رفت

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

یک هکر با سواستفاده از ویژگی سواپ (تبادل) کیف پول بیت‌کیپ، یک میلیون دلار از این پلتفرم تخلیه کرده است و این شرکت می‌گوید که هزینه قربانیان را از جیب خود بازپرداخت می‌کند. اکتبر امسال بسیار سخت بوده است و با هک ها و اکسپلویت های دیفای همراه بوده است. حال، کیف پول BitKeep مورد […]

کیف پول بیت‌کیپ

یک هکر با سواستفاده از ویژگی سواپ (تبادل) کیف پول بیت‌کیپ، یک میلیون دلار از این پلتفرم تخلیه کرده است و این شرکت می‌گوید که هزینه قربانیان را از جیب خود بازپرداخت می‌کند. اکتبر امسال بسیار سخت بوده است و با هک ها و اکسپلویت های دیفای همراه بوده است. حال، کیف پول BitKeep مورد حمله قرار گرفته است و یک هکر با سوء استفاده از ویژگی swap تقریباً یک میلیون دلار از آن تخلیه کرده است. شرکت امنیتی بلاک چین پکشیلد (PeckShield) اولین کسی بود که متوجه این هک شد و از کاربران خواست که یک سری مراحل را برای اطمینان از ایمن بودن دارایی خود دنبال کنند.

بیت‌کیپ به روز رسانی خود را در 18 اکتبر ارائه کرد و گفت که تیم توسعه موفق شده است شرایط اضطراری را مهار کند. همچنین اشاره کرد که این حمله در زنجیره بایننس رخ داده است. این حتی اولین بار نیست که این زنجیره در این ماه پس از یک حمله 100 میلیون دلاری از آن در هفته اول اکتبر به خطر می افتد.

ارائه‌دهنده کیف پول بیت‌کیپ مجموعه‌ای از اقدامات را برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر و کشاندن هکر به دست عدالت ترسیم کرده است. آنها سرویس تبادل بیت‌کیپ را به حالت تعلیق درآورده اند تا مطمئن شوند که هیچ مشکل امنیتی دیگری وجود ندارد و همچنین با آژانس های امنیتی برای ردیابی هکر همکاری می کنند. این شرکت به کاربرانی که سرمایه خود را از دست داده اند بازپرداخت می کند، اما جزئیات این طرح هنوز منتشر نشده است. بیت‌کیپ با کسب اطلاعات بیشتر در مورد این حمله، جزئیات بیشتری را ارائه خواهد کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx