تحلیل قیمت بیت کوین: ۳ نمودار که قبل از خرید بیت کوین باید بررسی کنید

انتشار 8 ماه قبل
آنچه می‌خوانید...

قیمت بیت کوین (BTC) همچنان در محدوده 36000 تا 37600 دلار در حال نوسان است. معامله گران منتظر حرکت بعدی بیت کوین هستند، اما تجزیه و تحلیل داده‌های آنچین نشان می‌دهد که سه محرک نزولی می‌توانند مانع از افزایش قیمت BTC در این هفته شوند. شاخص‌های تکنیکال نیز سطوح مقاومت و حمایت کلیدی مهمی را […]

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین (BTC) همچنان در محدوده 36000 تا 37600 دلار در حال نوسان است. معامله گران منتظر حرکت بعدی بیت کوین هستند، اما تجزیه و تحلیل داده‌های آنچین نشان می‌دهد که سه محرک نزولی می‌توانند مانع از افزایش قیمت BTC در این هفته شوند. شاخص‌های تکنیکال نیز سطوح مقاومت و حمایت کلیدی مهمی را برجسته می‌کنند که می‌توانند نقاط بازگشت روند قیمت را تشکیل دهند. در ادامه به طور مفصل به تحلیل قیمت بیت کوین و عوامل موثر بر روند آن می‌پردازیم.

سرمایه گذاران بزرگ در دو هفته گذشته بیت کوین کمتری خریداری کرده‌اند

قیمت بیت کوین در 27 نوامبر به زیر سطح 37000 دلار کاهش یافت. بررسی دقیق‌تر روند داده‌های آنچین نشان می‌دهد که شرکت‌ها و سرمایه گذاران ثروتمند در دو هفته گذشته مقدار کمتری بیت کوین خریداری کرده‌اند.

طبق نمودار IntoTheBlock زیر، شبکه بیت کوین در تاریخ 24 اکتبر، زمانی که رالی بازار آغاز شد، در مجموع 23400 تراکنش بزرگ را ثبت کرد و در 9 نوامبر، این میزان به 22570 تراکنش بزرگ رسید که بالاترین میزان در ماه نوامبر است.

اما موضوع نگران‌کننده این است که سطح تقاضای شرکتی (نهنگ‌ها) برای بیت کوین از آن زمان به بعد کاهش یافته است. طبق آخرین داده‌ها در زمان نگارش این مقاله، این تعداد برابر با 12110 در 26 نوامبر بوده است. این امر، به معنای کاهش 46 درصدی نسبت به اوج ماهانه ثبت شده در 9 نوامبر است.

نمودار بیت کوین

نقش تراکنش‌های بزرگ در تحلیل قیمت بیت کوین

در دنیای کریپتو، تراکنش‌های بزرگ که به عنوان تراکنش‌های نهنگ نیز شناخته می‌شوند، یک معیار مالی است که فعالیت معاملاتی شرکت‌ها و سرمایه گذاران ثروتمند را در یک شبکه بلاک چین ردیابی می‌کند. اساساً این شاخص، تعداد تراکنش‌هایی را که از 100 هزار دلار در یک روز معاملاتی فراتر می‌رود، ردیابی می‌کند.

کاهش 46 درصدی تراکنش‌های بزرگ در دو هفته گذشته می‌تواند محرک نزولی قابل توجهی برای اصلاح قیمت BTC باشد. اولاً، هنگامی که سرمایه گذاران بزرگ برای مدت طولانی بیت کوین کمتری می‌خرند، می‌تواند معامله گران خرد را نیز به اتخاذ پوزیشن‌های نزولی سوق دهد.

مهمتر از آن، تراکنش‌های بزرگ نقدینگی مورد نیاز بازار را فراهم می‌کنند. با کاهش مداوم این دسته از تراکنش‌ها، معامله گران روزانه بیت‌کوین ممکن است در هفته آینده در زمینه پر شدن سفارشات معاملاتی خود با قیمت‌های مطلوب دچار مشکل شوند.

فروش شدید بیت کوین توسط ماینرها

تغییر ذخایر ماینرهای بیت کوین، یکی از شاخص‌های آنچین مهم است که می‌تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد. در 9 نوامبر، کل ذخایر ماینرهای بیت کوین 1.95 میلیون بیت کوین بود. اما در 27 نوامبر، این رقم به 1.92 میلیون بیت کوین کاهش یافت که نشان دهنده فروش 30 هزار واحد بیت کوین است.

ماینر بیت کوین

فروش 30000 بیت کوین توسط ماینرها در دو هفته، معادل 1.1 میلیارد دلار بوده است. این فروش می‌تواند نشان‌دهنده وجود چشم‌انداز نزولی برای قیمت بیت کوین از دیدگاه ماینرها باشد. اگر سایر سرمایه گذاران استراتژیک و نهنگ های کریپتو از چشم انداز نزولی ماینرها پیروی کنند، بیت کوین در هفته های آینده باید برای حفظ مسیر صعودی خود تلاش بسیاری انجام دهد.

تحلیل و پیش بینی قیمت BTC: جمع بندی

از نظر آنچین، نشانه واضحی وجود دارد که نهنگ های بیت کوین فعالیت معاملاتی خود را در هفته های اخیر کاهش داده‌اند. این امر می‌تواند منجر به عملکرد منفی بیت کوین در هفته آینده شود.

اندیکاتور Stochastic K (14,3,3) در تایم فریم روزانه شرایط اشباع فروش را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده پتانسیل حرکت نزولی برای بیت کوین است. با این حال، باندهای بولینگر روزانه در سطح 35500 دلار حمایت قابل توجهی را ارائه می‌دهند. اگر خرس ها بتوانند آن سطح حمایت را رد کنند، این امر می‌تواند درهای یک نزول بسیار بزرگتر به سمت 34000 دلار را باز کند.

قیمت بیت کوین

در مقابل، گاوهای بیت کوین می توانند آن پیش بینی را ناکام بگذارند؛ اگر با موفقیت یک افزایش قیمت به بالای 38300 دلار را به وجود بیاورند. شکسته شدن قاطعانه سطح 38300 دلار، ممکن است برای تحریک مجدد نهنگ ها و ماینرهای بیت کوین به فعالیت صعودی کافی باشد.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx