سنگاپور مقررات سخت گیرانه تری برای رمزارز ها در نظر می گیرد

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

مقامات مالی سنگاپور می خواهند چارچوب نظارتی سخت تری ایجاد کنند تا به سرمایه گذاران رمزارز حداکثر امنیت را اعطا کند. بر اساس گزارش‌ها، ناظر ارشد مالی دولت شهر آسیا – اداره پولی سنگاپور (MAS) – در نظر دارد اقدامات نظارتی بیشتری را در صنعت ارزهای دیجیتال برای ایجاد حداکثر محافظت برای سرمایه‌گذاران اجرا کند. […]

سنگاپور مقررات سخت گیرانه تری برای رمزارز ها در نظر می گیرد

مقامات مالی سنگاپور می خواهند چارچوب نظارتی سخت تری ایجاد کنند تا به سرمایه گذاران رمزارز حداکثر امنیت را اعطا کند. بر اساس گزارش‌ها، ناظر ارشد مالی دولت شهر آسیا – اداره پولی سنگاپور (MAS) – در نظر دارد اقدامات نظارتی بیشتری را در صنعت ارزهای دیجیتال برای ایجاد حداکثر محافظت برای سرمایه‌گذاران اجرا کند. این آژانس ممکن است آزمایش‌های شایستگی برای مصرف‌کننده را راه‌اندازی کند و استفاده از تسهیلات اهرمی و اعتباری توسط سرمایه‌گذاران خرد را برای تجارت دارایی‌های دیجیتال کاهش دهد.

علیرغم اینکه سنگاپور قصد دارد به یکی از قطب های کریپتو در سراسر جهان تبدیل شود، همچنین قصد نظارت بر اکوسیستم دارایی دیجیتال محلی را به روشی سخت گیرانه تر از سایر کشورها نشان داده است. طبق گزارش اخیر بلومبرگ، MAS ممکن است قوانین قبلی خود را با اجرای تست های مناسب بودن برای مشتری دو برابر کند. همچنین مایل است نحوه تعامل بخش خرده‌فروشی با رمزارز ها را بدون منع دسترسی این گونه کاربران به بازار نظارت کند. آژانس تا اکتبر سال جاری در مورد اصلاحات به طور علنی مشورت خواهد کرد.
دو ماه پیش، Sopnendu Mohanty – کارشناس معتبر صندوق در MAS – اظهار داشت که اعمال قانون برای بازیگران بد در فضای رمزنگاری “بی رحمانه و بی امان سخت خواهد بود”. اتخاذ تدابیر اضافی پس از اتفاقاتی که در چند ماه گذشته برای شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال سنگاپور رخ داد، یک گام طبیعی به نظر می‌رسد. در پایان ماه ژوئن، دادگاهی در جزایر ویرجین بریتانیا حکم انحلال صندوق تامینی ارزهای دیجیتال – Three Arrows Capital را صادر کرد. مدت کوتاهی پس از آن، این شرکت اعلام ورشکستگی کرد، در حالی که شایعه شد مدیر ارشد آن -سو ژو –  سنگاپور را برای فرار از عواقب قوانین محلی ترک کرده است. برخی گزارش ها حاکی از آن است که او ممکن است در حال حاضر در دبی اقامت داشته باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx