اولین ارز دیجیتال امارات

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

امارات اولین ارز دیجیتال خود را تا سال 2026 راه اندازی می کند بانک مرکزی این کشور نفت خیز خلیج فارس که به عنوان قطب مالی منطقه عمل می کند; روز دوشنبه اعلام کرد; امارات متحده عربی اولین ارز دیجیتال خود را تا سال 2026 راه اندازی خواهد کرد. چندین بانک مرکزی در سراسر جهان […]

رمزارز عمارات

امارات اولین ارز دیجیتال خود را تا سال 2026 راه اندازی می کند

بانک مرکزی این کشور نفت خیز خلیج فارس که به عنوان قطب مالی منطقه عمل می کند; روز دوشنبه اعلام کرد; امارات متحده عربی اولین ارز دیجیتال خود را تا سال 2026 راه اندازی خواهد کرد.

چندین بانک مرکزی در سراسر جهان اخیراً برنامه های مشابهی را اعلام کرده اند، در حالی که از رمزارز ها مانند بیتکوین انتقاد می کنند.

اعلام کرد که برنامه‌های آن شامل «انتشار ارز دیجیتال و ایجاد تحول دیجیتال در بخش خدمات مالی امارات با استفاده از آخرین راه‌حل‌های هوش مصنوعی و کلان داده» است. به گزارش رسانه های دولتی، این اعلامیه بخشی از “استراتژی 2023-2026” آن است که هدفش قرار دادن بانک مرکزی امارات در بین 10 بانک مرکزی برتر جهان است.

در سال 2019، عربستان سعودی و امارات از مرحله آزمایشی یک ارز دیجیتال رایج برای تراکنش های فرامرزی خبر دادند.

امارات متحده عربی جاه‌طلبی‌های فناوری بزرگی دارد; از جمله سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی، راه‌اندازی یک برنامه فضایی، و میزبانی مقر شرکت‌های بزرگ دیجیتال چندملیتی.

در مواجهه با محبوبیت روزافزون ارز دیجیتال بیتکوین; و همچنین برای پرداخت های آنلاین در طول همه گیری کرونا; بانک های مرکزی در حال بررسی راه اندازی واحدهای جدید برای خود هستند.

چین مسابقه را در ماه مارس با شروع مرحله آزمایشی یوان دیجیتال خود راه اندازی کرد.

بانک‌های مرکزی ایالات متحده، اتحادیه اروپا و انگلیس نیز در حال ارزیابی امکان راه‌اندازی ارزهای دیجیتالی خود هستند که برای ایجاد ثبات در بخش بسیار سوداگرانه طراحی شده‌اند.

بیتکوین که در سال 2008 به عنوان جایگزینی برای ارزهای سنتی ایجاد شد، محبوب ترین رمزارز جهان است.

اما قیمت آن اخیراً به دلیل اقدامات جدید چین برای سرکوب ارزهای دیجیتال کاهش یافته است.

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx