هشدار به سلبریتی هایی که توکن های غیرمثلی را تبلیغ می کنند

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

سلبریتی هایی که توکن های غیرمثلی را تبلیغ می کنند کارگروه حمایت از مصرف کننده و ناظر بر تبلیغات 19 سلبریتی را به اتهام تبلیغ توکن های غیرمثلی (NFT)  بدون افشای ارتباطشان با پروژه‌ها فراخوانده است. سازمان غیرانتفاعی حمایت از مصرف‌کننده در وب‌سایت خود گفت که سلبریتی هایی را که توکن های غیرمثلی (NFT) را […]

توکن های غیرمثلی

سلبریتی هایی که توکن های غیرمثلی را تبلیغ می کنند

کارگروه حمایت از مصرف کننده و ناظر بر تبلیغات 19 سلبریتی را به اتهام تبلیغ توکن های غیرمثلی (NFT)  بدون افشای ارتباطشان با پروژه‌ها فراخوانده است.

سازمان غیرانتفاعی حمایت از مصرف‌کننده در وب‌سایت خود گفت که سلبریتی هایی را که توکن های غیرمثلی (NFT) را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود تبلیغ می‌کنند، بررسی کرده‌اند و دریافتند که این تبلیغات پر از فریب کاری است.

در میان این لیست پر ستاره، ستاره های ورزشی فلوید می ودر و تام بردی، نمادهای موسیقی امینم و اسنوپ داگ و چندین بازیگر زن از جمله گوئینت پالترو هستند که برای همه آنها نامه هایی ارسال شده است که از آنها خواسته شده است فورا هرگونه ارتباط مادی خود را با شرکت های NFT افشا کنند. یا برندهایی که تبلیغ کرده‌اند، با بیان اینکه:

“تبلیغ کننده ارتباط مادی با شرکت NFT تایید شده را فاش نمی کند.”

ریسک های چنین تبلیغاتی برای توکن های غیرمثلی

NFT یا توکن های غیرمثلی ها گواهی های دیجیتالی ذخیره شده در بلاکچین هستند که مالکیت یک دارایی دیجیتال یا فیزیکی که اغلب یک اثر هنری، با بسیاری از پروژه های پرمخاطب را که اغلب تایید و تبلیغ افراد مشهور را به خود جلب می کنند، اثبات می کند.

در حالی که هیچ جریمه قانونی برای آن ها ضمیمه نشده است،این کارگروه نظارتی خاطرنشان کرد که نامه هایی را برای افراد مشهور درگیر در 8 آگوست ارسال کرده است که در آن شکایات آنها را بیان کرده و آنها را در مورد اثرات بالقوه مضر تبلیغات توکن های غیرمثلی آگاه کرده است.

یکی از نگرانی‌های اصلی این گروه که در نامه‌ها ذکر شده است این است که ریسک‌های مالی احتمالی مرتبط با سرمایه‌گذاری در چنین دارایی‌های دیجیتالی سفته‌بازی افشا نمی‌شوند.

این کارگروه نظارتی قبلاً در 10 ژوئن نامه‌هایی را به تیم‌های حقوقی جاستین بیبر و ریس ویترسپون برای تبلیغ NFT در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود بدون افشای ارتباط آنها با این پروژه‌ها ارسال کرده بود.

تیم حقوقی بیبر در 1 ژوئیه پاسخ داد و هرگونه تخلف را رد کرد، اما اعلام کرد که پست ها به روز می شوند.

در حالی که تیم حقوقی ویترسپون در 20 ژوئیه باکارگروه نظارتی تماس گرفت و ادعا کرد که این بازیگر هیچ سود مادی از تبلیغ توکن های غیرمثلی دریافت نمی کند.

تبلیغات می تواند دستورالعمل های FTC را نقض کند

کارگروه نظارت بر تبلیغات در یک پست وبلاگ در وب سایت خود نوشت که افراد مشهور قبلاً ذکر شده ممکن است قوانین کمیسیون تجارت فدرال (FTC) را در مورد استفاده از تأییدیه ها و گواهی ها در تبلیغات و الزامات تأثیرگذاران نقض کنند.

این کارگروه با اشاره به وبسایت FTC اعلام کرد; که اینفلوئنسرها باید هر گونه ارتباط مادی را با این پروزه ها افشا کنند; و افشاگری‌ها را شفاف، بدون ابهام، آشکار ارائه دهند.

تا کنون، موردی منتشر نشده است; که افراد مشهور با مجازات های قانونی برای تبلیغات توکن های غیرمثلی یا کریپتو مواجه شوند.

اگرچه چندین شکایت دسته جمعی در حال انجام وجود دارد; که معروف ترین آنها علیه ایلان ماسک به دلیل تبلیغ دوج کوین; و مارک کوبان به دلیل تبلیغ محصولات رمزارزی وویجر است.

تعداد انگشت شماری از سلبریتی های دیگر مانند مت دیمون; با حضور در تبلیغی که محصولات کریپتو را تبلیغ می کرد، سر و صدای زیادی به پا کردند.

SEC: به افراد مشهور گوش ندهید

در سال 2017، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC); در پستی در وب سایت خود به سرمایه گذاران در مورد عرضه اولیه سکه با پشتوانه افراد مشهور هشدار داد.

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که تبلیغات افراد مشهور ممکن است بی طرفانه به نظر برسد. اما در عوض ممکن است بخشی از یک تبلیغ پولی باشد.

افراد مشهوری که سرمایه‌گذاری را تایید می‌کنند; اغلب از تخصص کافی برای اطمینان از مناسب بودن سرمایه‌گذاری و مطابقت با قوانین اوراق بهادار فدرال برخوردار نیستند.

به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار; افراد مشهور و اینفلوئنسرهایی که از رسانه‌های اجتماعی برای تشویق دنبال‌کنندگان خود به خرید سهام یا سایر سرمایه‌گذاری‌ها استفاده می‌کنند; در صورتی که ماهیت، منبع و میزان غرامت پرداخت شده را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم فاش نکنند; می‌تواند غیرقانونی باشند.

 

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx