میانگین هزینه دلاری چیست؟

میانگین هزینه دلاری
 • سهراب مرشدی
 • زمان مطالعه: 15دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 2261 نفر

میانگین هزینه دلاری چیست؟

معاملات فعال می تواند استرس زا و زمان بر باشد و همچنان نتایج ضعیفی به همراه داشته باشد. با این حال، گزینه های دیگری نیز وجود دارد. مانند بسیاری از سرمایه گذاران، شما ممکن است به دنبال یک استراتژی سرمایه گذاری باشید که کمتر ریسک داشته باشند و زمان کمتری ببرند. اگر می خواهید در بازار کریپتو سرمایه گذاری کنید اما واقعاً نمی دانید چگونه شروع کنید چه؟ راه بهینه برای ایجاد یک سرمایه گذاری بلندمدت چیست؟ در این مقاله، ما یک استراتژی سرمایه‌گذاری به نام DCA یا میانگین هزینه دلاری را مورد بحث قرار می‌دهیم که راهی آسان برای کاهش برخی از ریسک‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌کند. میانگین هزینه دلاری یک استراتژی سرمایه‌گذاری است که هدف آن کاهش تأثیر نوسانات بر خرید دارایی‌ها است که براساس خرید مقادیر ثابت دارایی برابر در فواصل زمانی منظم است. خرید در فواصل منظم می تواند میانگین قیمت را هموار کند. در درازمدت، چنین استراتژی تاثیر منفی که یک ورود بد ممکن است بر سرمایه گذاری شما داشته باشد را کاهش می دهد. بیایید ببینیم میانگین هزینه دلاری یا DCA چگونه کار می کند و چرا ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید.

میانگین هزینه دلاری

چرا از میانگین هزینه دلاری استفاده کنیم؟

مزیت اصلی میانگین هزینه دلاری این است که خطر ورود در زمان نامناسب را کاهش می دهد. زمان‌بندی بازار یکی از سخت‌ترین کارهایی است که می‌توان هنگام معامله یا سرمایه‌گذاری انجام داد. اغلب، حتی اگر ایده معاملاتیتان درست باشد، زمان ممکن است زمان مناسبی نباشد، که کل معامله را خراب می کند. میانگین هزینه دلاری به کاهش این خطر کمک می کند. اگر سرمایه گذاری خود را به تکه های کوچکتر تقسیم کنید، احتمالاً نتایج بهتری نسبت به زمانی که همان مقدار پول را در یک بخش بزرگ سرمایه گذاری می کنید، خواهید داشت. خریدی که زمان‌بندی ضعیفی دارد به‌طور شگفت‌انگیزی آسان است و می‌تواند به نتایجی ضعیفی منجر شود. علاوه بر این، می توانید برخی از سوگیری ها را از تصمیم گیری خود حذف کنید. زمانی که متعهد به استفاده از میانگین هزینه دلاری شدید، این استراتژی برای شما تصمیم‌گیری می‌کند.

البته میانگین هزینه دلاری، ریسک را کاملاً کاهش نمی‌دهد. هدف فقط هموارسازی ورود به بازار است تا ریسک زمان بندی نامناسب به حداقل برسد. میانگین هزینه دلاری مطلقاً سرمایه گذاری موفق را تضمین نمی کند،عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. همانطور که بحث کردیم، زمان بندی بازار بسیار دشوار است. حتی باتجربه‌ترین تریدرها در برخی مواقع برای خواندن دقیق بازار تلاش می‌کنند. به این ترتیب، اگر میانگین هزینه دلاری را در یک موقعیت دارید، ممکن است لازم باشد برنامه خروج خود را نیز در نظر بگیرید. یعنی یک استراتژی معاملاتی برای خارج شدن از سرمایه‌گذاری خود.

 

اکنون، اگر قیمت هدف (یا محدوده قیمت) را تعیین کرده اید، کارتان می تواند نسبتاً ساده باشد. شما مجدداً سرمایه گذاری خود را به قسمت‌های مساوی تقسیم می کنید و پس از نزدیک شدن بازار به هدف شروع به فروش آنها می کنید. به این ترتیب، می توانید خطر عدم خروج در زمان مناسب را کاهش دهید. با این حال، همه اینها کاملاً به سیستم معاملاتی فردی شما بستگی دارد. برخی از افراد استراتژی «خرید و نگهداری» را اتخاذ می کنند، که در آن اساساً هدف این است که هرگز قصد فروش ندارند، زیرا انتظار می رود دارایی های خریداری شده به طور مداوم در طول زمان افزایش یابد. در زیر به عملکرد میانگین داوجونز در قرن گذشته نگاهی بیندازید.

 

عملکرد شاخص صنعتی داوجونز از سال 1915

عملکرد شاخص صنعتی داوجونز از سال ۱۹۱۵

در حالی که دوره های کوتاه مدت رکود وجود دارد، داوجونز در یک روند صعودی مستمر بوده است. هدف از استراتژی خرید و نگهداری این است که وارد بازار شوید و به اندازه کافی در موقعیت باقی بمانید تا زمان بندی آن مهم نباشد. با این حال، شایان ذکر است که این نوع استراتژی معمولاً به سمت بازار سهام است و ممکن است برای بازارهای ارزهای دیجیتال اعمال نشود. به خاطر داشته باشید که عملکرد داوجونز به اقتصاد دنیای واقعی گره خورده است. اما سایر طبقات دارایی عملکرد بسیار متفاوتی خواهند داشت.

مثالی برای میانگین هزینه دلاری

بیایید از طریق یک مثال به این استراتژی نگاه کنیم. بیایید بگوییم که ما یک مبلغ ثابت دلاری ۱۰۰۰۰ دلاری داریم و فکر می کنیم سرمایه گذاری در بیت کوین معقول است. ما فکر می‌کنیم که قیمت احتمالاً در منطقه فعلی متغیر خواهد بود، و این مکان مناسبی برای جمع‌آوری و ایجاد موقعیت با استفاده از استراتژی میانگین هزینه دلاری است. می‌توانیم ۱۰۰۰۰ دلار را به ۱۰۰ قسمت ۱۰۰ دلاری تقسیم کنیم. هر روز، بدون توجه به قیمت، ۱۰۰ دلار بیت کوین می‌خریم. به این ترتیب، ما ورود خود را به یک دوره حدود سه ماهه گسترش خواهیم داد.

اکنون، اجازه دهید انعطاف‌پذیری میانگین‌گیری هزینه دلار را با یک برنامه بازی متفاوت نشان دهیم. فرض کنید بیت کوین به تازگی وارد بازار نزولی شده است و ما انتظار نداریم روند صعودی طولانی مدت حداقل تا دو سال دیگر ادامه یابد. اما، ما در نهایت انتظار یک روند صعودی را داریم، و مایلیم از قبل آماده شویم. آیا باید از همین استراتژی استفاده کنیم؟ احتمالا نه. این سبد سرمایه گذاری افق زمانی بسیار بزرگتری دارد. ما باید آماده باشیم که این ۱۰۰۰۰ دلار برای چند سال دیگر به این استراتژی اختصاص خواهد یافت. خب، برای چه باید برویم؟

می‌توانیم دوباره سرمایه‌گذاری را به ۱۰۰ قسمت ۱۰۰ دلاری تقسیم کنیم. با این حال، این بار، ما هر هفته ۱۰۰ دلار بیت کوین می خریم. حدودا در یک سال ۵۲ هفته وجود دارد، بنابراین کل استراتژی در مدت کمی کمتر از دو سال اجرا می شود. به این ترتیب، در حالی که روند نزولی مسیر خود را طی می کند، یک موقعیت بلندمدت ایجاد می کنیم. با شروع روند صعودی از قافله جا نمی‌مانیم و همچنین برخی از خطرات خرید در روند نزولی را کاهش داده ایم. اما به خاطر داشته باشید که این استراتژی می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد، به این دلیل که ما در یک روند نزولی خرید می‌کنیم. برای برخی از سرمایه گذاران، بهتر است منتظر بمانند تا پایان روند نزولی تایید شود و سپس شروع به ورود کنند. اگر منتظر بمانند، میانگین هزینه (یا قیمت سهام) احتمالاً بالاتر خواهد بود، اما بسیاری از ریسک‌های نزولی در ازای آن کاهش می‌یابد.

ماشین حساب میانگین هزینه دلاری

می‌توانید یک ماشین‌حساب میانگین هزینه دلاری بیت‌کوین را در وبسایت dcabtc.com پیدا کنید. می توانید مقدار، افق زمانی، فواصل زمانی را مشخص کنید و ایده ای از نحوه عملکرد استراتژی های مختلف در طول زمان داشته باشید. متوجه خواهید شد که در مورد بیت کوین، که در بلندمدت در یک روند صعودی پایدار قرار دارد، این استراتژی به طور مداوم به خوبی کار می کرد. در زیر، اگر در پنج سال گذشته هر هفته فقط ۱۰ دلار بیت کوین خریداری کرده باشید، می توانید عملکرد سرمایه گذاری خود را مشاهده کنید. ۱۰ دلار در هفته چندان زیاد به نظر نمی رسد، اینطور نیست؟ خوب، از آوریل ۲۰۲۰، شما در مجموع حدود ۲۶۰۰ دلار سرمایه گذاری کرده اید و ارزش بیت کوین‌های شما حدود ۲۰۰۰۰ دلار می‌بود.

عملکرد خرید هفتگی بیت کوین در 5 سال گذشته

عملکرد خرید هفتگی بیت کوین در ۵ سال گذشته

میانگین هزینه دلاری کجا کارآمد نیست؟

در حالی که میانگین هزینه دلاری می‌تواند یک استراتژی سودآور باشد، اما بدبینان خود را نیز دارد. بدون شک زمانی که بازارها نوسانات بزرگی را تجربه می کنند بهترین عملکرد را دارد. این منطقی است، زیرا این استراتژی برای کاهش اثرات نوسانات بالا بر روی یک موقعیت طراحی شده است. با این حال، به گفته برخی، وقتی بازار عملکرد خوبی داشته باشد، در واقع باعث می شود که سرمایه گذاران سود خود را از دست بدهند. چطور؟ اگر بازار در روند صعودی پایدار باشد، می توان این فرض را داشت که کسانی که زودتر سرمایه گذاری می کنند، نتایج بهتری خواهند گرفت. به این ترتیب، میانگین هزینه دلاری می‌تواند اثر کاهنده‌ای بر سود در یک روند صعودی داشته باشد. در این مورد، سرمایه گذاری با مبلغ یکجا ممکن است از میانگین هزینه دلاری بهتر عمل کند. با این حال، بیشتر سرمایه‌گذاران حجم زیادی برای سرمایه‌گذاری در یک مرحله در دسترس ندارند. با این حال، آنها ممکن است بتوانند مقادیر کمی را در بلندمدت سرمایه گذاری کنند و میانگین هزینه دلاری همچنان می تواند استراتژی مناسبی در این مورد باشد.

جمع بندی

میانگین هزینه دلاری یک استراتژی کارآمد برای ورود به یک موقعیت و در عین حال به حداقل رساندن اثرات نوسان بر سرمایه‌گذاری است. این استراتژی شامل تقسیم سرمایه گذاری به قسمت‌های کوچکتر و خرید در فواصل زمانی منظم است. مزیت اصلی استفاده از این استراتژی موارد زیر است. زمان‌بندی بازار دشوار است و کسانی که نمی‌خواهند بازارها را به‌طور فعال دنبال کنند، همچنان می‌توانند از این طریق سرمایه‌گذاری کنند. با این حال، به گفته برخی از افراد مخالف این استراتژی، میانگین هزینه دلاری می‌تواند باعث شود برخی سرمایه‌گذاران در بازارهای صعودی سود خود را از دست بدهند. با این اوصاف، از دست دادن برخی سودها پایان جهان نیست. میانگین هزینه دلاری هنوز هم می تواند یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب برای بسیاری از افراد باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx