استراتژی های معاملاتی ارزهای دیجیتال

استراتژی معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال
 • سهراب مرشدی
 • زمان مطالعه: 21دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 113 نفر

استراتژی های معاملاتی ارزهای دیجیتال

راه های بی شماری برای سود بردن از ترید ارزهای دیجیتال وجود دارد. استراتژی‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال به شما کمک می‌کنند آن تکنیک‌ها را در چهارچوبی منسجم سازماندهی کنید که بتوانید از آن پیروی کنید. به این ترتیب، می توانید به طور مستمر بر استراتژی ارزهای دیجیتال خود نظارت کنید و آن‌ها را بهینه سازی کنید. دو اصولی که باید هنگام ساختن یک استراتژی معاملاتی در نظر بگیرید، تحلیل تکنیکال (TA) و تحلیل بنیادی (FA) است. ما توضیح  خواهیم داد که کدام یک برای کدام یک از این استراتژی ها کاربرد دارد، اما مطمئن شوید که قبل از ادامه دادن، تفاوت بین این مفاهیم را درک کرده اید. از آنجایی که استراتژی های معاملاتی مختلفی برای ارزهای دیجیتال وجود دارد، ما برخی از رایج ترین آنها را پوشش خواهیم داد. این مقاله عمدتاً بر روی استراتژی‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال تمرکز دارد. با این حال، این موارد ممکن است در مورد سایر دارایی های مالی مانند فارکس، سهام، اختیار معامله یا فلزات گرانبها مانند طلا نیز اعمال شود. بنابراین، آیا می خواهید استراتژی معاملاتی خود را طراحی کنید؟ این مقاله به شما کمک می‌کند تا در مورد نحوه برخورد با سفته‌بازی در بازارهای ارزهای دیجیتال به شما کمک کند. با یک استراتژی معاملاتی قوی، به احتمال زیاد به اهداف معاملاتی و سرمایه گذاری خود دست خواهید یافت.

استراتژی معاملاتی

استراتژی معاملاتی چیست؟

ما می توانیم یک استراتژی معاملاتی را به عنوان یک برنامه گسترده برای تمام فعالیت های تجاری شما توصیف کنیم. این چارچوبی است که شما ایجاد می کنید تا شما را در تمام تلاش های معاملاتی خود راهنمایی کند. یک طرح معاملاتی همچنین می تواند به کاهش ریسک مالی کمک کند، زیرا بسیاری از تصمیمات غیر ضروری را حذف می کند. در حالی که داشتن یک استراتژی معاملاتی برای ترید اجباری نیست، اما گاهی اوقات می تواند نجات دهنده باشد. اگر اتفاق غیرمنتظره ای در بازار رخ دهد (که دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد)، برنامه معاملاتی شما باید نحوه واکنش شما را مشخص کند ونه احساسات شما را. به عبارت دیگر، داشتن یک برنامه معاملاتی شما را برای نتایج احتمالی آماده می کند. این کار شما را از گرفتن تصمیمات عجولانه و جوی که اغلب منجر به ضررهای مالی بزرگ می شود، باز می دارد.

به عنوان مثال، یک استراتژی معاملاتی جامع ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • چه طبقه دارایی را معامله می کنید
 • چه ستاپ معاملاتی را انجام می دهید
 • از چه ابزارها و اندیکاتو‌رهایی استفاده می کنید
 • چه چیزی باعث ورود و خروج شما می شود (حدضرر و حد سود شما)
 • چه چیزی اندازه موقعیت شما را تعیین می کن
 • چگونه عملکرد پورتفولیوی خود را مستندسازی و اندازه گیری می کنید

علاوه بر این، برنامه معاملاتی شما ممکن است حاوی دستورالعمل های کلی دیگری باشد. به عنوان مثال، می توانید تعریف کنید که هرگز جمعه ها معامله نخواهید کرد یا اگر احساس خستگی یا خواب آلودگی دارید، هرگز معامله نخواهید کرد. یا می توانید یک برنامه معاملاتی تنظیم کنید، بنابراین فقط در روزهای خاصی از هفته معامله می کنید. آیا قیمت بیت کوین را در آخر هفته بررسی می کنید؟ همیشه موقعیت های خود را قبل از تعطیلات آخر هفته ببندید. راهنمایی شخصی مانند این نیز می تواند در استراتژی معاملاتی شما گنجانده شود.

ابداع یک استراتژی معاملاتی ممکن است شامل تأیید از طریق تست کردن استراتژی نیز باشد. به عنوان مثال، می توانید معاملات آزمایشی خود را در شبکه آزمایشی بازار فیوچرز بایننس انجام دهید. در این مقاله، دو نوع استراتژی معاملاتی را در نظر خواهیم گرفت: فعال و غیرفعال. همانطور که به زودی خواهید دید، تعاریف استراتژی های معاملاتی لزوماً سختگیرانه نیستند و ممکن است بین آنها همپوشانی وجود داشته باشد. در واقع، ممکن است ارزش در نظر گرفتن یک رویکرد ترکیبی با ترکیب چندین استراتژی را داشته باشد.

استراتژی های معاملاتی فعال

استراتژی های فعال نیاز به زمان و توجه بیشتری دارند. ما آنها را فعال می نامیم زیرا شامل نظارت مداوم و مدیریت مکرر پورتفولیو می شود.

معاملات روزانه

معاملات روزانه ممکن است شناخته شده ترین استراتژی معاملاتی فعال باشد. معاملات روزانه شامل ورود و خروج از موقعیت ها در همان روز است. به این ترتیب، معامله گران روزانه قصد دارند از حرکات قیمت در طول یک روز استفاده کنند، یعنی حرکت های قیمتی که در یک روز معاملاتی اتفاق می افتد. اصطلاح “معاملات روزانه” از بازارهای سنتی سرچشمه می گیرد که در آن معاملات فقط در ساعات خاصی از روز باز است. بنابراین، در آن بازارها، معامله‌گران روز هرگز در یک شب و زمانی که معاملات متوقف می‌شود، موقعیت‌های خود را حفظ نمی‌کنند. اکثر پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال ۲۴ ساعت شبانه روز و ۳۶۵ روز سال باز هستند. بنابراین، معاملات روزانه در در مورد بازارهای کریپتو کمی متفاوت استفاده می شود. معمولاً به یک سبک معاملاتی کوتاه مدت اشاره دارد که در آن معامله گران در بازه زمانی ۲۴ ساعت یا کمتر از موقعیت ها خارج می شوند. معامله گران روزانه معمولاً از حرکات قیمت و تحلیل تکنیکال برای ایجاد ستاپ‌های معاملاتی استفاده می کنند. علاوه بر این، آنها ممکن است از بسیاری از تکنیک‌های دیگر برای یافتن ناکارآمدی‌ها در بازار استفاده کنند. معاملات روزانه ارزهای دیجیتال می‌تواند برای برخی بسیار سودآور باشد، اما اغلب بسیار استرس‌زا، طاقت‌فرسا بوده و ممکن است ریسک بالایی داشته باشد. به این ترتیب، معاملات روزانه برای معامله گران پیشرفته تر توصیه می شود.

معاملات روزانه

سویینگ تریدینگ

سویینگ تریدینگ نوعی استراتژی معاملاتی بلندمدت است که شامل نگه داشتن موقعیت ها برای مدت طولانی تر از یک روز اما معمولاً بیشتر از چند هفته یا یک ماه نیست. از برخی جهات، سویینگ تریدینگ در وسط معاملات روزانه و ترند تریدینگ قرار می گیرد. سویینگ تریدرها معمولاً سعی می‌کنند از موج‌های نوسانی که چند روز یا چند هفته طول می‌کشد بهره ببرند. سویینگ تریدرها ممکن است از ترکیبی از عوامل تکنیکال و فاندامنتال برای ایجاد ستاپ‌های معاملاتی خود استفاده کنند. به طور طبیعی، تغییرات فاندامنتال ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا انجام شود، و اینجاست که تحلیل فاندامنتال وارد عمل می شود. با این وجود، الگوهای نموداری و شاخص های تکنیکال نیز می توانند نقش مهمی در استراتژی سویینگ تریدینگ داشته باشند. سویینگ تریدینگ ممکن است راحت ترین استراتژی معاملاتی فعال ارزهای دیجیتال برای مبتدیان باشد. یکی از مزایای قابل توجه سویینگ تریدینگ در معاملات روزانه این است که انجام سویینگ تریدینگ زمان بیشتری طول می کشد. با این حال، آنها به اندازه کافی کوتاه هستند به طوری که پیگیری معاملات خیلی سخت نیست. این به معامله گران فرصت بیشتری برای بررسی تصمیمات خود می دهد. در بیشتر موارد، آن‌ها زمان کافی برای واکنش به نحوه انجام معامله دارند. با سویینگ تریدینگ می توان با عجله کمتر و عقلانیت بیشتری تصمیم گیری کرد. از سوی دیگر، معاملات روزانه اغلب نیاز به تصمیم گیری سریع و اجرای سریع دارد، که برای یک مبتدی ایده آل نیست.

استراتژی سویینگ تریدینگ

ترند تریدینگ

گاهی اوقات به عنوان معاملات موقعیت یا پوزیشن نیز نامیده می شود، ترند تریدینگ یک استراتژی است که شامل نگه داشتن موقعیت‌ها برای مدت زمان طولانی تر، معمولاً حداقل چند ماه است. همانطور که از نام آن پیداست، ترند تریدرها سعی می کنند از روندهای جهت دار استفاده کنند. معامله گران روند ممکن است در یک روند صعودی یک موقعیت خرید و در یک روند نزولی به یک موقعیت کوتاه وارد شوند. ترند تریدرها معمولاً از تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند، اما ممکن است همیشه اینطور نباشد. با این حال، تحلیل فاندامنتال وقایعی را در نظر می گیرد که ممکن است زمان زیادی طول بکشد و این حرکت هایی است که معامله گران روند سعی می کنند از آنها استفاده کنند. یک استراتژی ترند تریدینگ فرض می‌کند که دارایی پایه در جهت روند حرکت می‌کند. با این حال، معامله گران روند نیز باید احتمال تغییر روند را در نظر بگیرند. به این ترتیب، آنها همچنین ممکن است میانگین های متحرک، خطوط روند و سایر شاخص های تکنیکال را در استراتژی خود بگنجانند تا درصد موفقیت خود را افزایش دهند و ریسک های مالی را کاهش دهند. اگر به درستی بررسی های لازم را انجام داده و ریسک را مدیریت کنند، می تواند برای معامله گران مبتدی ایده آل باشد.

اسکالپ تریدینگ

اسکالپ تریدینگ یکی از سریع ترین استراتژی های معاملاتی است. اسکالپرها سعی نمی کنند از حرکات بزرگ یا روندهای طولانی مدت استفاده کنند. این یک استراتژی است که بر بهره برداری از حرکات کوچک به صورت مداوم تمرکز دارد. هدف اسکالپرها حفظ موقعیت خود برای مدت طولانی نیست. بسیار معمول است که اسکالپرها در عرض چند ثانیه موقعیت‌های خود را باز و سپس می‌بندند. به همین دلیل است که اسکالپ تریدینگ اغلب به معاملات با فرکانس بالا (HFT) مربوط می شود. اسکالپ تریدینگ به طور کلی برای بازارهایی با نقدینگی بالاتر ایده آل است، جایی که ورود و خروج موقعیت ها نسبتاً روان و قابل پیش بینی است. اسکالپ تریدینگ یک استراتژی معاملاتی پیشرفته است که به دلیل پیچیدگی آن برای معامله گران مبتدی توصیه نمی شود. همچنین نیاز به درک عمیق مکانیک بازارها دارد. به غیر از آن، اسکالپ تریدینگ به طور کلی برای معامله گران بزرگ (نهنگ) مناسب تر است. آیا می خواهید معاملات ارزهای دیجیتال را امتحان کنید؟ در سات ارزینجا ثبت نام کنید و ما به شما نحوه خرید بیت کوین را نشان خواهیم داد.

اسکالپ تریدینگ

استراتژی های سرمایه گذاری غیرفعال

استراتژی‌های سرمایه‌گذاری غیرفعال یک رویکرد کمتر وقت‌گیر را امکان‌پذیر می‌سازد، جایی که مدیریت پورتفولیو به زمان و توجه کمتری نیاز دارد. در حالی که بین استراتژی های معاملاتی و سرمایه گذاری تفاوت هایی وجود دارد، معامله در نهایت به معنای خرید و فروش دارایی به امید کسب سود است.

خرید و نگهداری

خرید و نگهداری یک استراتژی سرمایه گذاری منفعل است که در آن معامله گران دارایی را خریداری می کنند که قصد دارند آن را برای مدت طولانی نگهداری کنند، بدون توجه به نوسانات بازار. این استراتژی معمولاً در سبدهای سرمایه گذاری بلندمدت استفاده می شود، جایی که ایده به سادگی ورود به بازار بدون توجه به زمان است. ایده پشت این استراتژی این است که در یک بازه زمانی به اندازه کافی طولانی، زمان بندی یا قیمت ورودی اهمیت زیادی نخواهد داشت.

استراتژی خرید و نگهداری تقریباً همیشه مبتنی بر تحلیل بنیادی است و معمولاً به شاخص‌های تکنیکال مربوط نمی‌شود. این استراتژی همچنین احتمالاً شامل نظارت مکرر بر عملکرد پورتفولیو نخواهد بود و فقط هر چند وقت یکبار صورت می‌گیرد. در حالی که بیت کوین و ارزهای دیجیتال تنها کمی بیش از یک دهه است که وجود دارند، پدیده HODL را می توان با استراتژی خرید و نگهداری مقایسه کرد. با این حال، ارزهای دیجیتال یک طبقه دارایی پرخطر و پرنوسان هستند. در حالی که خرید و نگهداری بیت کوین یک استراتژی شناخته شده در فضای ارزهای دیجیتال است، استراتژی خرید و نگهداری ممکن است برای سایر ارزهای دیجیتال مناسب نباشد.

استراتژی هودل

سرمایه گذاری مبتنی بر شاخص

به طور معمول، سرمایه گذاری مبتنی بر شاخص به معنای خرید ETF و شاخص در بازارهای سنتی است. با این حال، این نوع محصول در بازارهای ارزهای دیجیتال نیز موجود است. هم در صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال و هم در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX). ایده این نوع سرمایه‌گذاری یک شاخص کریپتویی این است که سبدی از دارایی های دیجیتال را بردارید و یک توکن ایجاد کنید که عملکرد ترکیبی آنها را دنبال کند. این سبد ممکن است از سکه هایی از یک بخش مشابه، مانند سکه های حریم خصوصی یا توکن های کاربردی تشکیل شده باشد. سرمایه گذاران چگونه می توانند از شاخص های کریپتویی استفاده کنند؟ به عنوان مثال، آنها می توانند به جای انتخاب یک سکه حریم خصوصی، در یک شاخص سکه حریم خصوصی سرمایه گذاری کنند. به این ترتیب، آنها می توانند روی سکه های حریم خصوصی به عنوان یک بخش شرط بندی کنند و در عین حال خطر شرط بندی روی یک تک سکه را از بین ببرند. سرمایه گذاری مبتنی بر شاخص توکن‌شده احتمالاً در سال‌های آینده محبوب‌تر خواهد شد. این یک رویکرد ساده تر برای سرمایه گذاری در صنعت بلاک چین و بازارهای ارزهای دیجیتال را امکان پذیر می کند.

جمع بندی

ابداع یک استراتژی معاملاتی ارزهای دیجیتال که متناسب با اهداف مالی و سبک شخصیتی شما باشد، کار آسانی نیست. ما برخی از رایج‌ترین استراتژی‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال را مرور کردیم، بنابراین امیدواریم که بتوانید دریابید کدام یک برای شما مناسب‌تر است. برای اینکه بفهمید چه چیزی واقعاً برای شما مناسب است و چه چیزی نیست، باید هر استراتژی معاملاتی را دنبال کرده و آن را دنبال کنید، بدون اینکه قوانینی را که تعیین کرده اید زیر پا بگذارید. همچنین ایجاد یک دفتر معاملاتی مفید است تا بتوانید عملکرد هر استراتژی را تجزیه و تحلیل کنید.

اما شایان ذکر است که مجبور نیستید برای همیشه از همان استراتژی‌ها پیروی کنید. با داده ها و سوابق ترید کافی، باید بتوانید روش های خود را تنظیم و بهتر دهید. به عبارت دیگر، استراتژی های معاملاتی شما باید با کسب تجربه معاملاتی دائما در حال تغییر باشند. همچنین ممکن است مفید باشد که بخش‌های مختلف پورتفولیوی خود را به استراتژی‌های مختلف اختصاص دهید. به این ترتیب، می توانید عملکرد فردی هر استراتژی را در حین اعمال مدیریت ریسک مناسب پیگیری کنید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

۲.۲/۵ - (۵ امتیاز)

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد
۱.۲/۵ - (۴ امتیاز)

 • مخترع : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( اتر )
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity
۲/۵ - (۴ امتیاز)

 • مخترع : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد
۱/۵ - (۳ امتیاز)

 • مخترع : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد
۱/۵ - (۳ امتیاز)

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …
۱/۵ - (۳ امتیاز)

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM
۱/۵ - (۳ امتیاز)

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد
۱.۲/۵ - (۴ امتیاز)

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

۱.۲/۵ - (۴ امتیاز)

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
۱.۳/۵ - (۳ امتیاز)
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx