ربات ترید ارزدیجیتال | همه چیز در رابطه با ربات های تریدر

ربات تریدر ارز دیجیتال
 • احمد محمدیان
 • زمان مطالعه: 9دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 540 نفر

ربات های تریدر ارز دیجیتال

با استفاده از هوش مصنوعی و کدهای برنامه نویسی، ربات های تریدر ارز دیجیتال به عنوان سیستم های معاملاتی خودکار عمل می کنند که معاملات را با کمترین خطا انجام می دهند و تقریباً نیازی به دخالت انسان ندارند. از آنجایی که ترید ارزهای دیجیتال هفت روز هفته به صورت شبانه روزی انجام می‌شود، ربات‌های تریدر ارز دیجیتال به عنوان ابزاری واقعی برای معامله‌گران کوچک حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران نهادی ظاهر شده‌اند تا هر حرکتی را در بازار ارزهای دیجیتال دنبال کنند و از آن سود ببرند.

ربات ترید ارزدیجیتال یک برنامه نرم افزاری است که وظایف معاملاتی مانند انتخاب، خرید و فروش یک ارز دیجیتال را بر اساس پارامترهای مشخصی که توسط برنامه نویس یا خالق ربات تعیین شده است را خودکار می کند. با استفاده از اصول هوش مصنوعی (AI) ربات های تریدر ارز دیجیتال را می‌توان برای اجرای استراتژی‌های معاملاتی مختلف کریپتو تنظیم کرد، مانند خرید توکن‌ها در بهترین قیمت، خرید ارزهای دیجیتال جدید که وارد بازار شده‌اند یا حتی معامله چند ارز دیجیتال برای به دست آوردن سود از نوسانات قیمت آن ها. از آنجایی که ربات های تریدر ارز دیجیتال بر اساس قوانین و شرایط از پیش تعریف شده کار می‌کنند، سرمایه‌گذاران را از گرفتار شدن در دام احساسات جلوگیری می‌کنند و روش کارآمدتری برای معامله در بازارهای ارزهای دیجیتال بی‌ثبات ارائه می‌دهند.

ربات تریدریک ربات تریدر ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

ربات های تریدر ارز دیجیتال که با استفاده از اسکریپت‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون، جاوا، سی یا سی شارپ توسعه یافته‌اند، از API برای تعامل با صرافی‌های کریپتو مختلف و انجام معاملات بر روی آنها استفاده می‌کنند.

ربات های تریدر ارز دیجیتال باید داده‌های صرافی‌ها را جمع‌آوری کنند، سیگنال‌های تجاری را از آن‌ها تولید کنند، ریسک مربوطه را محاسبه کنند و سپس معامله را اجرا کنند. این برای معاملات خرید یا فروش اعمال می شود و برای هر نمونه ای که یک ربات معامله گر کریپتو با یک صرافی کریپتو تعامل می کند تکرار می شود. با استفاده از کلیدهای API برای دسترسی به حساب معامله گر، یک ربات معاملاتی رمزنگاری ابتدا داده ها را با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین تجزیه و تحلیل می کند و معاملات بالقوه را با معیارهای از پیش تعیین شده خود شناسایی می کند.

متعاقباً، سرمایه را متناسب با ریسک تعریف شده توسط معامله‌گر تخصیص می‌دهد و با ارسال سفارش‌های خرید یا فروش به صرافی کریپتو با استفاده از API خود، معاملات را انجام می‌دهد. طول کد به کار رفته در یک ربات معاملاتی کریپتو بسته به تعداد استراتژی‌های معاملاتی که می‌تواند اجرا کند متفاوت است. در عین حال، زبان برنامه نویسی مورد استفاده بر اساس سطح سازنده ربات است.

گفتنی است، اکثر رباتهای تریدر پیشرفته ارز دیجیتال که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند، به پایتون متکی هستند، در درجه اول به این دلیل که برای ایجاد نرم‌افزار برای معاملات الگوریتمی مناسب است و دارای کتابخانه‌های پیشرفته‌ای است که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

بات تریدر ارز دیجیتال

ربات های تریدر ارز دیجیتال چقدر موفق هستند؟

ربات های تریدر ارز دیجیتال چه پولی باشند چه رایگان، باید بر اساس داده‌های مربوط به عملکرد تاریخی، اعتبار سازنده ربات و بررسی بازخورد افرادی که قبلاً از آن استفاده کرده‌اند، انتخاب شوند.

این یک واقعیت شناخته شده است که بیشتر فعالیت های معاملاتی در وال استریت تحت سلطه معاملات الگوریتمی است که در دهه گذشته شتاب بیشتری گرفته است. همین امر اکنون در بازارهای ارزهای دیجیتال منعکس می شود زیرا فعالیت معاملاتی سرمایه گذاران نهادی همچنان به شتاب خود ادامه می دهد و بسیار بیشتر از حجم معاملاتی است که توسط سرمایه گذاران خرد انجام می شود.

در نتیجه، استفاده از ربات های تریدر ارز دیجیتال در حال افزایش است. تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران خصوصی از یک یا چند ربات تریدر ارز دیجیتال هوش مصنوعی برای بهبود شانس خود برای کسب سود ثابت در بازارهای ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

با این حال، در حالی که بسیاری از ربات های تریدر ارز دیجیتال رایگان و پولی در دسترس هستند، مهم است که بدانیم این ربات‌ها چگونه وظایفی را که طرفدارانشان وعده می‌دهند انجام می‌دهند. برای اینکه یک ربات تریدر ارز دیجیتال بازدهی مثبت ارائه کند، باید معاملات را با سرعتی بسیار بالا انجام دهد و خطاهای صفر یا ناچیز در کد خود داشته باشد.

استراتژی‌های متنوع‌سازی ریسک برای تصمیم‌گیری در مورد ثبات سود استفاده می‌شود، زیرا حتی یک معامله بدون پوشش می‌تواند سود معاملاتی روزها و هفته‌ها را به خطر بیندازد. بنابراین، از طرف معامله گر، اجرای چندین ربات معاملاتی و انتخاب تنها آنهایی که سابقه اثبات شده ای در تولید بازدهی قابل توجه دارند، ضروری است.

ربات تریدر چیستآیا ربات های تریدرقانونی و ایمن هستند؟

در حالی که ربات تریدر ارز دیجیتال قانونی هستند و به طور گسترده توسط سرمایه‌گذاران نهادی استفاده می‌شوند، بسیاری از ربات‌های تقلبی یا با کدنویسی ضعیف توسط سازندگان ربات‌های ناشناس به سرمایه‌گذاران بینوا فروخته می‌شوند.

علی‌رغم وجود ملاحظات فراوان در مورد وضعیت حقوقی ربات های تریدر ارز دیجیتال، واقعیت این است که این ربات‌ها در سراسر جهان استفاده می‌شوند و قانونی در نظر گرفته می‌شوند. گستره تجارت خودکار در بازارهای مالی سنتی در حال رشد بوده است و دلیلی وجود ندارد که بازارهای ارزهای دیجیتال به طور متفاوتی عمل کند.

با این حال، قانونی بودن با ایمن بودن یکسان نیست. این امر به ویژه در مورد معامله گرانی که عادت به معامله در حجم زیاد دارند به امید کسب سود قابل توجه از تغییرات قیمت نهایی در ارز دیجیتال اصلی صادق است. در حالی که یک ربات تریدر ارز دیجیتال بدون شک به انجام معاملات بزرگ در عرض چند میلی ثانیه کمک می کند، اگر استراتژی معاملاتی به اندازه کافی از قبل تست نشده باشد، پتانسیل زیان هنگفت بسیار زیاد است. یکی از مؤلفه‌های حیاتی توسعه یک سیستم معاملاتی موفق، بک تست گرفتن، بررسی داده‌های تاریخی و آمار حاصل برای سنجش موفقیت استراتژی معاملاتی است.

علاوه بر این، بازارهای ارزهای دیجیتال تنها بر اساس تحلیل تکنیکال عمل نمی‌کنند و معامله‌گران باید به تغییرات اساسی یا به‌روزرسانی‌های پروتکل اساسی یک ارز دیجیتال خاص توجه داشته باشند. این در مورد ربات‌های معاملاتی کریپتو غیرممکن است، زیرا آنها برای شناسایی و اجرای معاملات بر محاسبات ریاضی مبتنی بر رفتارهای قیمت‌گذاری تکیه می‌کنند. بنابراین، ضروری است که معامله‌گران از ربات‌های معاملاتی کریپتو با ارزهای رمزپایه سالم استفاده کنند و استراتژی‌های معاملاتی خود را برای ایجاد سود ثابت کامل کنند.

بات تریدر ارز دیجیتال

هزینه یک ربات چقدر است و آیا ارزش آن را دارند؟

در حالی که اکثر ربات های تریدر ارز دیجیتال محبوب به صورت رایگان ارائه می‌شوند، هزینه‌های مرتبطی مانند کمیسیون معاملات و کارمزد برداشت دارند که باید قبل از استفاده ارزیابی شوند. هنگام انتخاب یک ربات های تریدر ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاران باید مزایا و معایب ربات های تریدر ارز دیجیتال رایگان را در مقایسه با ربات‌هایی که هزینه اشتراک ماهانه یا سالانه ثابتی دریافت می‌کنند، بسنجند. اکثر ربات های تریدر ارز دیجیتال محبوب مانند Naga، Pionex، eToroX برای مشاهده از کاربران هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند، اما برای هر معامله‌ای که از طریق پلتفرم آن‌ها انجام می‌شود، کمیسیون معاملاتی از ۰.۰۵ درصد شروع می‌شود.

این به ویژه برای کسانی که حجم معاملات روزانه آنها به طور منظم از ده ها هزار دلار بیشتر می شود، مهم است. هزینه های معاملاتی که بیش از یک ماه به آنها پرداخت می شود می تواند بسیار بیشتر از هزینه اشتراکی باشد که توسط سایر رقبا دریافت می شود.

به عنوان مثال، ربات‌های معاملاتی مبتنی بر ابر مانند CoinRule و CryptoHopper یک دوره آزمایشی رایگان ارائه می‌کنند که پس از آن بسته به طرح و محدوده خدمات انتخابی، کاربران می‌توانند از ۱۹ دلار در ماه تا ۴۵۰ دلار در ماه هزینه دریافت کنند. این ربات‌های تریدر برای سرمایه‌گذارانی که حجم معاملات بالایی دارند و می‌خواهند از این خدمات در هر کجای دنیا لذت ببرند، منطقی‌تر است.

گفته می شود، سرمایه گذاران یا معامله گرانی که به دنبال خرید یا اجاره یک ربات معاملاتی کریپتو هستند، باید بررسی کنند که آیا صرافی کریپتو آنها از ربات ها پشتیبانی می کند یا خیر. به عنوان مثال، کوین بیس به ربات های معاملاتی اجازه نمی دهد با پلتفرم خود تعامل داشته باشند و این ابزار را با پلتفرم Coinbase Pro خود ارائه می دهد.

با این حال، با اعلام صرافی کوین بیس مبنی بر اینکه پلتفرم کوین بیس پرو تا پایان سال ۲۰۲۲ وجود نخواهد داشت، تمام ویژگی های پیشرفته معاملاتی، از جمله استفاده از ربات های تریدر، تا آغاز سال ۲۰۲۳ برای همه کاربران آن در دسترس خواهد بود. صرافی هایی مانند بایننس، در از سوی دیگر، از طیف وسیعی از ربات‌های معاملاتی کریپتو پشتیبانی می‌کند و برای کسانی که به دنبال انجام معاملات پرسرعت توسط این ربات‌ها هستند، بسیار مناسب‌تر است.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx