ایردراپ zkSYNC و نحوه دریافت آن | دریافت ارزدیجیتال رایگان

ایردراپ
 • احمد محمدیان
 • زمان مطالعه: 11دقیقه
 • دیدگاه ها ‏ ۶ دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 850 نفر

بعد از انجام ایردراپ آربیتروم،‌ درآمدزایی از ایردراپ‌ها بار دیگر بسیار پرطرفدار شده و یکی از شبکه‌های مستعد که بسیاری برای دریافت ایردراپ احتمالی آن اقدام کرده‌اند پروژه zkSync است. در این مطلب با ارزینجا همراه باشید تا روش دریافت این ایردراپ احتمالی را بیاموزیم.

معرفی zkSYNC و ایردراپ آن

قبل از شروع مقاله در نظر داشته باشید با اینکه توکن شبکه zksync تایید شده و قطعیست، هیچ چیز درباره ایردراپ آن مشخص نیست و اقدامات انجام شده تنها تلاشی برای دریافت این ایردراپ احتمالیست؛ این اطلاعات براساس تجارب قبلی تیم ارزینجا گردآوری شده است. علاوه بر آن ممکن است که حتی با انجام تمامی مراحل، ایردراپی دریافت نکنید. از آنجایی که بسیاری از پلتفرم‌های حاضر در صنعت کریپتوکارنسی برای کاربران ایرانی محدودیت‌های مختلفی را اعمال کرده‌اند پیشنهاد می‌شود در طول انجام تمام مراحل از آی پی به جز کشور ایران استفاده کنید.

معرفی ایردراپ

اما چرا ایردراپ zksync؟

در طی چند ماه گذشته از پروژه‌های آریبتروم، متامسک، لیرزیرو و zksync به عنوان بزرگترین ایردراپ‌های احتمالی سال ۲۰۲۳ یاد می‌شد و با انجام ایردراپ آربیتروم، هیجان برای دیگر ایردراپ‌ها به شدت بالا گرفت. هم‌‌چنین زمان انجام ایردراپ آربیتروم با راه اندازی نسخه دوم zksync به نام Era همزمان شد و الکس گلوچوفسکی، مدیرعامل موسسه مترلبز که بنیان‌گذار و پلتفرم مادر پروژه zksync  است هم درباره برنامه‌های آتی پلفترم سخنرانی‌ و مصاحبه‌هایی داشت که احتمال انجام ایردراپ را بالاتر برد. او اعلام کرد که فعلا از عرضه توکن خبری نیست و تمرکز zksync‌ بیش‌تر بر عملکرد شبکه می‌باشد و هر زمان که فرایند غیرمتمرکزسازی آغاز شود شاهد لانچ و انتشار توکن خواهیم بود.

تا به امروز zksync در طی ۴ مرحله جذب درامد خود توانسته بیش از ۲۵ میلیون دلار سرمایه اولیه جذب کند که در بین این سرمایه گذاران اسامی بزرگی مانند aave ventures، a16z، blockchain capitals و … دیده می‌شود.

نحوه دریافت ایردراپ

همانطور که گفتیم این ایردراپ قطعی نیست و تنها هدفمان از انجام این مراحل بالا بردن شانسمان در صورت انجام ایردراپ است. پس باید با هردو نسخه این پروژه یعنی Era‌ و Lite و دیگر اپلیکیشن‌های زیرشاخه آن تعامل بسازیم. البته که می‌توانید تمامی این مراحل را علاوه بر مین‌نت در تست نت zkSYNC هم انجام دهید تا شانس شما بیش از پیش شود.

ایردراپ zkSYNC

نسخه اول zksync یا zksync lite

برای انجام هرگونه فعالیتی در این پروژه احتیاج به مقداری اتر (ETH) روی شبکه اصلی اتریوم دارید که می‌توانید آن ‌را با بهترین قیمت در صرافی ارزینجا (با استفاده از این لینک : arzinja.info/ethereum) تهیه کنید. توجه داشته باشید که هرچه حجم اتریومی که در این تعاملات استفاده می‌کنید بیش‌تر باشد، شانس شما برای دریافت ایردراپ و حجم‌های بالاتر آن بیش‌تر است.

بعد از خرید اتریوم و واریز آن به ولتتان، با استفاده از این لینک (https://lite.zksync.io/) وارد پورتال شوید. سپس ولت‌های اتریوم و بعد از آن متامسک را انتخاب کنید. درصورتی که افزونه این ولت‌ روی مرورگر شما نصب شده باشد با استفاده از گزینه Deteceted Wallets، وبسایت بصورت خودکار به ولت شما متصل خواهد شد.

حالا روی گزینه top up کلیک کنید تا اتریوم‌های خود را به لایه zksync lite منتقل کنید (توجه: این تراکنش از حساب شما کارمزد کسر خواهد کرد و مبلغ این کارمزد بستگی به میزان شلوغی شبکه در آن لحظه دارد.)  حالا از قسمت Bridges پل zksync را انتخاب کنید (مبلغ لحظه‌ای استفاده از این پورتال را می‌توانید در گوشه بالا سمت راست مشاهده کنید)

سپس با انتخاب گزینه select token، ارز اتریوم را انتخاب و مقدار مورد نظر برای انتقال به این لایه را وارد کنید. با زدن دکمه Top Up و تایید تراکنش، ارزهای شما به لایه جدید منتقل خواهد شد.

بعد از انتقال موفقیت آمیز توکن‌ها، از طریق نوار بالای به صفحه به Home رفته و روی گزینه Swap کلیک کنید. با انتخاب این گزینه شما به صرافی غیرمتمرکز zigzag‌ هدایت خواهید شد. در صورتی که ولتتان به این صرافی متصل نبود با استفاده از گزینه Connect Wallet کیف پول خود را متصل کنید و شبکه zksync lite را انتخاب کنید. فعال سازی این شبکه روی کیف پول شما همراه با کارمزد خواهد بود.

سفارشی را در این صرافی غیرمتمرکز ثبت کنید. در صورتی که قصد دارید معامله‌تان بصورت آنی انجام شود سفارش Market ثبت کنید و در صورتی که قصد برداشت اتریوم‌های خود را دارید بعد از انجام تراکنش اول،‌ تراکنش دوم را برای تبدیل دوباره توکن‌هایتان به اتریوم ثبت کنید. توجه کنید که از تمام موجودی اتریوم خود در هیچ معامله‌ای استفاده نکنید تا مقداری اتریوم برای پرداخت کارمزد تراکنش دوم باقی بماند.

ضرب توکن NFT

برای ضرب توکن NFT، در نوار بالای صفحه پورتال ( این لینک : https://lite.zksync.io/account) گزینه NFTs را و سپس گزینه + Mint NFT را انتخاب کنید. حال برای بارگذاری عکس می‌بایست از CID آن یا Content Identifier استفاده کنید. در صورتی که CID عکس مورد نظر را در اختیار ندارید از وبسیات Pinata به آدرس app.pinata.cloud برای دریافت آن استفاده کنید.

بعد از دریافت CID، آن را در پورتال zkSync وارد کنید تا توکن NFT خود را ضرب کنید. ضرب NFT هم به عنوان یک تراکنش کارمزد خواهد داشت. سپس روی گزینه Authorize to mint‌ و بعد از آن روی گزینه Mint NFT کلیک کنید تا توکن شما ضرب شود.

نسخه دوم zkSYNC یا zkSYNC ERA

برای استفاده از نسخه دوم zksync می‌توانید با استفاده از وبسایت Chainlist (یا این لینک https://chainlist.org/chain/324) این بلاکچین را به متامسک اضافه کنید. بعد از انجام این کار با استفاده از این لینک (https://bridge.zksync.io) وارد صفحه پورتال نسخه دوم zkysync شوید و مقداری اتریوم را به این لایه منتقل کنید.

بعد از انجام این انتقال با استفاده از گزینه Network در نوار بالای صفحه و انتخاب گزینه explore the ecosystem تمام برنامه‌های غیرمتمرکز یا dAPPهایی که از ERA استفاده می‌کنند را مشاهده کنید. تعامل هرچه بیش‌بر با هر پروژه شانس شما را در دریافت ایردراپ احتمالی بیش‌تر خواهد کرد.

استفاده از تست نت ERA

برای استفاده از تست نت ERA ابتدا می‌بایست مطابق مین نت بلاکچین آن را از طریق وبسایت چین لیست به متامسک خود اضافه کنید. برای پیدا کردن این تست نت در چین لیست نام zkSYNC Era Testnet را جستجو کنید و تیک Include Testnets را هم انتخاب کنید.

سپس با استفاده از این لینک https://goerli.portal.zksync.io/faucet به پرتال تست نت zksync بروید. حالا برای ثبت تراکنش در این تست نت شما احتیاج به توکن‌های این تست نت دارید، سپس گزینه Request Funds form Faucet را انتخاب کرده و با انجام مرحله بعدی یعنی انتشار یک توییت، توکن‌های تستی را دریافت کنید. توکن تستی اتریوم مبتنی بر شبکه Goerli اتریوم را می‌توانید از وبسایت Goerlifaucet دریافت کنید و با استفاده از بریج تست نت آن را به شبکه تستی ERA انتقال دهید. بعد از دریافت توکن‌های تستی به صفحه اکوسیستم رفته با پلتفرم‌هایی که تست نت zkSYNC را پشتیبانی می‌کنند تعامل ایجاد کنید.

در صورت تایید ایردراپ از سوی تیم پروژه، اخبار مربوط در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی ارزینجا منتشر خواهد شد.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏ ۶ دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

6 دیدکاه های این نوشته
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها رای بیشتر
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی فتوحی
مهدی فتوحی
2 ماه ها قبل

آیا صرافی ارزینجا ایردراپ را می فروشید؟

دانیال ده حقی
ناظر محتوا
دانیال ده حقی
2 ماه ها قبل
پاسخ دهید  مهدی فتوحی

سلام مهدی عزیز، در حال حاضر خیر متاسفانه

محمد
محمد
2 ماه ها قبل

سلام اتریمی که به لایه دوم انتقال دادم نه تو ولت نه تو صرافی zigzag بالا نمیاد ؟

محمد
محمد
2 ماه ها قبل
پاسخ دهید  احمد محمدیان

تراکنش در اتراسکن تایید شده
مقدار اتریمی که انتقال دادم حدود ۱۳ دلار بود با هزینه تراکنش ۱۵ دلار شد
هزینه اضافه شدن شبکه به ولت چقد میشه؟

تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
6
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx