بهترین سبد ارز دیجیتال | چگونه با سرمایه اندک پولدار شویم؟

بهترین سبد ارز دیجیتال
  • زمان مطالعه: ۱۰دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 2061 نفر

بازار ارز دیجیتال، دنیایی جذاب و دارای پتانسیل بالایی است که سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است. با این حال، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، ریسک مخصوص به خود را دارد. برای کاهش این ریسک، تشکیل یک سبد ارز دیجیتال توصیه می‌شود. بهترین سبد ارز دیجیتال، ترکیبی از ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد بالا و ریسک پایین است. در ادامه، به بررسی بهترین ارزهای دیجیتال برای تشکیل چنین سبدی خواهیم پرداخت و در نهایت، بهترین سبد ارز دیجیتال برای سال ۲۰۲۳ را معرفی می‌کنیم.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

بازار ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال، همچنان هم سرمایه گذاران باتجربه و هم تازه واردان کنجکاو را مجذوب خود می‌کند.

با این حال، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با مخاطرات مخصوص به خود همراه است، همان‌طور که رکود قابل توجه در بازار سال گذشته، این موضوع را اثبات کرد. بر همین اساس، برای بسیاری از علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در رمزارزها، این سؤال کلیدی وجود دارد که آیا بازار به زودی بهبود می‌یابد یا خیر. در واقع، پرسش اصلی این است که آیا با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، به سود دلخواه خود دست می‌یابیم یا نه. با اینکه نمی‌توان به این سؤال پاسخ قطعی داد، می‌توان به گونه ای سرمایه گذاری را انجام داد که در صورت رکود و نزول بیشتر بازار، کمترین ضرر و در صورت بهبود و صعود بازار، بیشترین سود ممکن را تجربه کرد. رسیدن به این مهم، از طریق تشکیل یک سبد متنوع از ارزهای دیجیتال متفاوت امکان‌پذیر است.

اینکه چرا باید یک سبد ارز دیجیتال تشکیل دهیم را در ادامه توضیح خواهیم داد. در حقیقت، سبد ارز دیجیتال مورد نظر ما، یک نوع سبد سرمایه گذاری است. به همین خاطر، بهتر است نگاهی کوتاه به مفهوم سبد سرمایه گذاری و چرایی استفاده از آن بیندازیم.

سبد سرمایه گذاری چیست؟

سبد سرمایه گذاری به گروهی از دارایی های مالی گفته می‌شود که توسط یک سرمایه گذار تشکیل شده است. این سبد می‌تواند شامل سهام، اوراق بهادار، صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF)، ارزهای دیجیتال و یا سایر دارایی های مالی باشد. دلیل تشکیل سبد سرمایه گذاری، ایجاد تنوع، کاهش ریسک، افزایش بهره وری، رشد سرمایه و مدیریت بهینه دارایی ها است. با ایجاد سبد سرمایه گذاری، سرمایه گذار ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش و در عین حال به هدف کسب بازده مناسب دست می‌یابد. البته سبد سرمایه گذاری ممکن است با توجه به استراتژی و اهداف سرمایه گذار، به طور هفتگی، ماهانه یا سالانه تغییر کند.

سبد ارز دیجیتال چیست؟

سبد ارز دیجیتال، نوعی سبد سرمایه گذاری محسوب می‌شود. این نوع سبد سرمایه گذاری، مجموعه‌ای از ارزهای دیجیتال است که در یک سبد یا پورتفوی دیجیتال گردآوری شده‌اند. علت ایجاد سبد ارز دیجیتال، مشابه با سایر سبدهای سرمایه گذاری، ایجاد تنوع، کاهش ریسک، افزایش بهره وری، رشد سرمایه و مدیریت بهینه دارایی های سرمایه گذار است.

سبد ارز دیجیتال

با تشکیل یک سبد از ارزهای دیجیتال، ریسک سرمایه گذاری را کاهش و بهره روی را افزایش می‌دهیم.

خب همان‌طور که توضیح داده شد، با تشکیل یک سبد از ارزهای دیجیتال، ریسک سرمایه گذاری را کاهش و بهره روی را افزایش می‌دهیم. افزون بر این، می‌توانیم ارزهای خریداری شده را به صورت بهینه مدیریت کنیم. در واقع، با توجه به شرایط بازار می‌توان به کاهش یا افزایش مقدار هر ارز، یا حتی افزودن یا حذف کردن آن‌ها اقدام نمود. به عبارت دیگر، لزومی ندارد که به ارزهای سبد ارز دیجیتال تشکیل شده، تا ابد وفادار بمانیم و در صورت لزوم می‌توان سبد را تغییر داد.

حال که با اهمیت تشکیل سبد ارز دیجیتال آشنا شدیم، به رمزارزهای مناسب برای بهترین سبد ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ می‌پردازیم.

بهترین سبد ارز دیجیتال برای سال ۲۰۲۳

با توجه به مواردی که اشاره شد، شناسایی پروژه‌های کریپتویی با کیفیتی که پتانسیل تحمل دوره‌های نزولی و پیشرفت در آینده را دارند، بسیار مهم می‌شود. این دارایی های دیجیتال، باید عملکردی قوی در بازار، فناوری نوآورانه و اصول بنیادی قوی را دارا باشند. بدین صورت است که می‌توان آن‌ها را به عنوان گزینه سرمایه گذاری امیدوارکننده و مناسب در نظر گرفت. البته باید توجه داشته باشیم که ما در اینجا در خصوص یک سبد سرمایه گذاری صحبت می‌کنیم؛ بنابراین منظور ما نوسان گیری و یا هولد کوتاه مدت نیست. به عبارت دیگر، دوره زمانی یک سرمایه گذاری، معمولا در حد چند ماه یا چند سال است. اگرچه در این مقاله، عملا منظور همان چند ماه است.

یهترین رمزارزها برای تشکیل سبد سرمایه گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال

شناسایی پروژه‌های کریپتویی با کیفیتی که پتانسیل تحمل دوره‌های نزولی و پیشرفت در آینده را دارند، بسیار حائز اهمیت است

در حالی که نمی‌توان با اطمینان مطلق پیش‌بینی کرد که کدام یک از ارزهای دیجیتال رونق بعدی را تجربه خواهند کرد، فرآیند انتخاب ما، سعی در معرفی امیدوارکننده‌ترین آن‌ها دارد. با ارزیابی عواملی مانند اندازه بازار، توکنومیک، پذیرش در دنیای واقعی، مشارکت و پشتیبانی جامعه و سایر عوامل کلیدی، هدف ما شناسایی ارزهای دیجیتالی است که قانع‌کننده‌ترین فرصت‌ها را در این زمان ارائه می‌دهند.

ما ارزهای انتخابی برای بهترین سبد ارز دیجیتال را به دسته تقسیم می‌کنیم. دسته اول شامل کم ریسک ترین و بهترین گزینه ها برای یک تازه وارد به بازار هستند. با انتخاب دسته دوم، می‌توان با مقداری افزایش ریسک، از پتانسیل سود بیشتری نیز برخوردار بود. اما انتخاب ارزهای دسته سوم، ریسک را به مقدار قابل توجهی افزایش می‌دهد و در عین حال، پتانسیل کسب سود خیره کننده را به شدت افزایش می‌دهد. هر کدام از این دسته ها به ترتیب دارای ۵، ۶ و ۱۷ ارز هستند. در مورد دسته اول و دوم، ارزها را به ترتیب میزان تکرار آن‌ها در مقالات مشابه در سطح جهان نام می‌بریم. بدین ترتیب متوجه خواهید شد که کدام ارزها توسط کارشناسان در سطح جهان، بیشتر مورد تاکید قرار گرفته‌اند.

۵ ارز برتر برای بهترین سبد ارز دیجیتال در ۲۰۲۳

این ارزها شامل ارزهایی با اندازه بازار (مارکت کپ) بزرگ و سابقه و عملکرد قوی در گذشته هستند. با سرمایه گذاری در این ارزها، می‌توان مطمئن ترین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را تجربه کرد. این ارزهای دیجیتال عبارت‌اند از اتریوم (Ethereum)، بیت کوین (Bitcoin)، پالیگان (Polygon)، کارادانو (Cardano) و بایننس کوین (BNB).

بیت کوین

هدف ما شناسایی ارزهای دیجیتالی است که قانع‌کننده‌ترین فرصت‌ها را ارائه می‌دهند.

۶ ارز با پتانسیل سود مناسب در سال ۲۰۲۳

با انتخاب این ارزها ریسک سرمایه گذاری خود را افزایش می‌دهید، اما در صورت سوددهی، با سودهای بیشتری نسبت به ۵ ارز بالا مواجه خواهید شد. همچنین، با ورود این ارزها به سبد سرمایه گذاری شما، این سبد به معنای واقعی متنوع‌تر خواهد بود. این دسته شش تایی، از یک میم کوین تا پروژه های قوی کریپتویی را شامل می‌شود. این ارزها عبارت‌اند از سولانا (Solana)، ریپل (Ripple)، دوج کوین (Dogecoin)، آوالانچ (Avalanche)، پولکادات (Polkadot) و چین لینک (Chainlink).

همان طور که گفته شد، ترتیب نام بردن این ارزها، بر اساس تعداد مرتبه توصیه شدن آن‌ها توسط سایر مراجع کریپتویی در سطح جهان است. ما برای برخورداری از دیدگاه متخصصین این مراجع کریپتویی،‌ چندین مورد از مقالات آن‌ها را در خصوص مناسب ترین ارزها برای سرمایه گذاری نیز مورد بررسی قرار دادیم. از جمله این مراجع می‌توانیم به دو موردِ فوربز (forbes) و gobankingrates اشاره کنیم.

۱۷ ارز با امکان سوددهی بالا در سال ۲۰۲۳

همچنین، می‌توانیم ۱۷ ارز دیگر را نام ببریم که امکان سوددهی به مراتب بالاتر و حتی بسیار بالاتری را دارند. با این حال باید دقت داشت که با انتخاب این ارزها ریسک بسیار بیشتری متوجه سرمایه گذاری شما است. توصیه می‌کنیم برای انتخاب هر کدام از ارزهای زیر، با دقت و بررسی بیشتری دست به خرید آن بزنید. این ارزها به ترتیب حروف الفبا عبارت‌اند از آوه (Aave)، اپتوس (Aptos)، بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token)، کازماس (Cosmos)، فچ (Fetch.ai)، جی ام ایسک (GMX)، لایت کوین (Litecoin)، مینا پروتکل (Mina Protocol)، مونرو (Monero)، شیبا اینو (Shiba Inu)، سینگولاریتی (SingularityNET)، استلار (Stellar)، ترا (Terra)، ثور چین (Thorchain)، ترون (Tron)، یونی سواپ (Uniswap) و ورلد کوین (Worldcoin).

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx