تحلیل بیت کوین | تحلیل اتریوم | تحلیل آلتکوین ها

بیت کوین
 • احمد محمدیان
 • زمان مطالعه: 14دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 366 نفر

در اوایل ۱۰ اکتبر، ارزهای دیجیتال اصلی با ریزش روبه رو شدند، به طوری که ارزش بازار جهانی کرییپتو به ۹۴۴ میلیارد دلار رسید که ۱.۰۴ درصد نسبت به روز گذشته کاهش یافته است. کل حجم بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱.۸۵ میلیارد دلار بوده که با ۳۷.۵۱ درصد کاهش همراه بوده است.

بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو، نزدیک به ۱۹,۴۶۰ دلار تثبیت می شود که ۰.۰۸ درصد در طول دوره بازار آسیا افزایش یافته است. BTC یک کندل دوجی (Doji) را تشکیل داده است و به دنبال آن یک روند نزولی قوی وجود دارد که نشان می دهد خرس ها خسته شده اند و گاوها ممکن است وارد بازار شوند تا از فروش بیش از حد استفاده کنند.. به همین ترتیب، اتریوم در نزدیکی ۱۳۲۶ دلار، ۰.۰۶ درصد افزایش یافته است. جفت ارز ETH/USD هنوز از الگوی مثلث صعودی خود خارج نشده است.

ترس شدید

معاملات بازار با ریسک زیادی ادامه دارد و سرمایه گذاران دارایی های امن مانند طلا و دلار آمریکا را ترجیح می دهند. شاخص ترس و طمع نشان دهنده «ترس شدید» در بازار است که می تواند یکی از دلایل کندی کلی بازار ارزهای دیجیتال باشد.

بیت کوین

در عین حال، سرمایه‌گذاران بر این باورند که «ترس شدید» زمان خوبی برای ورود به بازار است، زیرا بیشتر کوین های رمزنگاری بیش از حد فروخته می‌شوند و این می‌تواند زمان خوبی برای خرید یک کوین بیش از حد فروخته شده باشد.

دلار آمریکا قوی تر شده

روز جمعه، اداره آمار کار ایالات متحده ارقام بازار کار را این کشور را گزارش داد. نرخ بیکاری ایالات متحده در سپتامبر ۲۰۲۲ به ۳.۵٪ کاهش یافت که با پایین ترین سطح ۲۹ ماه جولای مطابقت داشت و کمتر از انتظارات بازار یعنی ۳.۷۵٪ بود. در حالی که استخدام در مشاغل غیرکشاورزی در ماه سپتامبر ۲۶۳ هزار مورد افزایش یافت، اقتصاددانان انتظار داشتند ۲۴۸ هزار نفر نسبت به ماه قبل افزایش یابد.

با داده های اقتصادی قوی، فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است به افزایش نرخ بهره ادامه دهد و بر بازار ارزهای دیجیتال فشار وارد کند. بازار نفس می کشد، درست زمانی که انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره آمریکا در بالاترین حد خود قرار دارد. بر اساس برآوردها، دلار آمریکا ممکن است دارای نرخ بهره سه ماهه ۴.۷ درصد باشد. اگر چنین باشد، بازار ارزهای دیجیتال می تواند در بهار ۲۰۲۳ بهبود یابد، زیرا انتظارات برای کاهش نرخ بهره در ایالات متحده همزمان با کاهش تورم افزایش می یابد.

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی پول، پیش بینی کرد که دلار آمریکا قبل از ژانویه ۲۰۲۳ کاهش می یابد. قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال افزایش می یابد. این پیش‌بینی در حالی صورت می‌گیرد که داده‌های اقتصادی نشان می‌دهد که تلاش‌های فدرال رزرو در حال به ثمر نشستن است.

با این حال، مایکل نووگراتز، مدیر عامل گلکسی دیجیتال، اظهار داشت که اگرچه بیت کوین هنوز یک وسیله سرمایه گذاری عالی در شرایط فعلی است، بعید است تا پایان سال از ۳۰۰۰۰ دلار فراتر رود. او ادعا می کند که تلاش های فدرال رزرو برای مبارزه با تورم به طور قابل توجهی بر بیت کوین تأثیر گذاشته است و این بازار تنها در صورتی می تواند رشد کند که این سیاست کاهش یابد.

پیش بینی قیمت بیت کوین و چشم انداز تکنیکال

قیمت فعلی بیت کوین ۱۹۴۷۱.۶۱ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۷.۳۹ میلیارد دلار است. در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۴۶ درصد افزایش یافته و در حال حاضر با ارزش بازار زنده ۳۷۳ میلیارد دلار در رتبه اول قرار دارد.

بیت کوین

بیت کوین نتوانسته شتاب سال ۲۰۲۱ خود را بازیابد. علاوه بر این، نرخ‌های بهره بالای فدرال رزرو قیمت سایر ارزهای دیجیتال برجسته را با مشکل مواجه کرده است. بیت کوین در این هفته به دلیل پیش بینی غیرمنتظره قیمت بیت کوین از سوی یک تنظیم کننده معروف ایالات متحده بهبود یافته است.

در بخش تکنیکال، انتظار می رود بیت کوین حمایت فوری نزدیک به ۱۸۹۷۰ دلار و مقاومت را در ۱۹۹۵۰ دلار پیدا کند. میانگین متحرک ۵۰ روزه (MA) بیت کوین را نزولی نگه می دارد در حالی که مقاومت قابل توجهی در ۱۹۹۵۰ دلار ایجاد می کند.

بیت کوین

در بازه زمانی روزانه، یک الگوی مثلث نزولی باقی مانده است و احتمالاً تا زمانی که بیت‌کوین از سطح مقاومت ۲۰۲۷۵ دلاری خارج شود، بیت‌کوین را نزولی نگه می‌دارد. این رمزارز در بالای ۲۰۴۷۵ دلار این پتانسیل را دارد که سطح مقاومت بعدی یعنی ۲۱۹۰۵ دلار یا ۲۲۷۶۰ دلار را به چالش بکشد. از سوی دیگر، شکست به زیر حمایت ۱۸۹۷۰ دلار ممکن است بیت کوین را به سطح ۱۸۴۱۶.۵۹ دلار یا ۱۷۷۰۹ دلار برساند.

پیش بینی اتریوم و چشم انداز تکنیکال

قیمت فعلی اتریوم ۱۳۲۵.۷۷ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۵.۸۲ میلیارد دلار است. در ۲۴ ساعت گذشته، اتریوم ۱.۲۰ درصد افزایش یافته است. اکنون با ارزش بازار زنده ۱۶۲ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد.

بیت کوین

اتریوم پس از متحمل شدن ضررهای قابل توجه به دلیل فشار فروش ناشی از ادغام، در حال بهبود است. بر اساس داده‌های اخیر، افزایش بزرگی در اندازه شبکه اتریوم وجود دارد که ممکن است خبر خوبی برای آلت‌کوین باشد.

سنتیمنت، یک ابزار هوشمند مبتنی بر بلاک چین، نشان داده است که رشد شبکه به طور چشمگیری افزایش یافته است. حتی چشمگیرتر، این افزایش، بالاترین افزایش اندازه شبکه از دسامبر ۲۰۲۱ بود. افزایش در این معیار حاکی از افزایش تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی است که برای اولین بار اتریوم را ارسال می‌کنند. این بدان معنا بود که محبوبیت اتریوم در حال افزایش است. با این حال، اتریوم پتانسیل نشان دادن روند صعودی را دارد. شاید دلار قوی تر آن را تحت فشار نگه می دارد.

بیت کوین

جفت ارز ETH/USD در همان محدوده باریک ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار معامله می شود. یک مثلث صعودی در تایم فریم روزانه دست نخورده باقی می ماند و مقاومت را تا نزدیک به ۱۴۰۰ دلار افزایش می دهد و حمایت فوری نزدیک به ۱۳۰۰ دلار می باشد.

شاخص های تکنیکال پیشرو مانند RSI و MACD اکنون در حال واگرایی هستند، به طوری که RSI نشان دهنده روند فروش و MACD نشان دهنده روند خرید است. در مقابل، میانگین متحرک ۵۰ روزه حاکی از تمایل فروش در اتریوم است. با این حال، شکست نزولی سطح ۱۳۰۰ دلار ممکن است ETH را به ۱۲۲۵ دلار یا ۱۱۱۰ دلار کاهش دهد.

وضعیت آلتکوین ها

علاوه بر بیت‌کوین و اتریوم، آلت‌کوین‌ها نیز خبرساز شدند و در هفت روز گذشته نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافته‌اند.

پامپ های کاسپر

قیمت فعلی کاسپر ۰.۰۳۶۲۴۱ دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۱۸ میلیون دلار است. قیمت کاسپر در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۱۴ درصد و در هفت روز گذشته نزدیک به ۲۲.۵۲ درصد افزایش داشته است. در حال حاضر با ارزش بازار زنده ۳۷۷ میلیون دلار در رتبه ۹۰ قرار دارد.

بیت کوین

سرویس نام اتریوم (ENS)

برخلاف جهت گیری کلی بازار ارزهای دیجیتال، سرویس نام اتریوم (ENS) طی هفته گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است. ارز دیجیتال رتبه ۹۸ در ۳ اکتبر با ۱۴.۲۹ دلار شروع به معامله کرد و در ۱۰ اکتبر به ۱۷.۴۸ دلار رسید.

بیت کوین

رویدادهای زنجیره‌ای مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند و توسعه ENS به سرعت در حال افزایش است. داده های سنتیمنت نشان می دهد که پس از کاهش به ۳.۱۴۶ در ۲ اکتبر، فعالیت توسعه ENS در این هفته به طور پیوسته افزایش یافته و به ۶.۷۹ رسیده است.

پامپ های میکر

اخیراً میکر دائو (MakerDAO)، نهاد حاکم بر پروتکل، اعلام کرد که رای گیری در سطح جامعه که ماه ها ادامه داشت، به پایان رسیده است. این نظرسنجی با هدف انتخاب سودآورترین استراتژی سرمایه گذاری برای صندوق های خزانه داری میکر انجام شد. نتیجه سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری در اوراق قرضه شرکتی و کوتاه مدت خزانه داری آمریکا بود. سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در تاریخ ۶ اکتبر مجوز یک تراکنش آزمایشی ۱ میلیون دلاری را صادر کرد که بقیه وجوه پس از تایید جامعه منتقل می شود. رای اجرایی از سوی دارندگان توکن MKR صادر شد.

میکر دائو از کاهش تمرکز وثیقه مورد استفاده برای حمایت از DAI، کاهش ریسک برای اتصال DAI و پرداخت بدهی میکر دائو حمایت کرده است. همچنین به DAO اجازه می دهد وجوه مصرف نشده را استیک کند و درآمد پروتکل را افزایش دهد.

بیت کوین

در واکنش به رای گیری، قیمت MKR به طور قابل توجهی افزایش داشته و در هفت روز گذشته نزدیک به ۲۰ درصد رشد کرده است. نزدیک به ۹۱۴.۶۸ دلار معامله می شود و در ۲۴ ساعت ۵.۶۲ درصد افزایش یافته است. MKR در حال حاضر با مقاومت قوی نزدیک به سطح ۹۹۹ دلار مواجه است که با یک خط روند نزولی در حال گسترش است. شکست بیش از این سطح می تواند قیمت را به ۱۱۸۷ یا ۱۳۹۳ دلار برساند. در عین حال، حمایت MKR در ۸۷۶ دلار یا ۶۹۷ دلار باقی می ماند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx