دو کوان | بررسی و عملکرد ترا

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بنیاد لونا علت بود یا معلول؟ 1.بنیاد لونا گزارش حسابرسی فنی انجام شده توسط JS Held، یک شرکت حسابرسی شخص ثالث باتجربه را منتشر می کند که شفافیت کامل را در معاملات، سوابق بلاک چین، و تلاش های این سازمان و TFL( آزمایشگاه های ترا) برای دفاع از قیمت استیبل کوین ترا (UST) بین 8 […]

بنیاد لونا

بنیاد لونا علت بود یا معلول؟

1.بنیاد لونا گزارش حسابرسی فنی انجام شده توسط JS Held، یک شرکت حسابرسی شخص ثالث باتجربه را منتشر می کند که شفافیت کامل را در معاملات، سوابق بلاک چین، و تلاش های این سازمان و TFL( آزمایشگاه های ترا) برای دفاع از قیمت استیبل کوین ترا (UST) بین 8 و 12 مه 2022 می ارائه می کند.

قبل از اینکه وارد حسابرسی شویم،

2.بسیاری از شما پول زیادی را در UST از دست دادید . برای این متاسفم. در حالی که سیستم شفاف و منبع باز بود، به عنوان خالق آن باید ریسک های آن را بهتر درک می کردم و باهاش ارتباط برقرار میکردم .

3.من معتقد بودم که مهمترین مورد استفاده از کریپتو ،تبدیل شدن به پول غیرمتمرکز است که فراتر از سیاست و دولت ملی است.

من هنوز هم به این موضوع اعتقاد دارم  و امیدوارم دیگران در این ماموریت موفق شوند، جایی که ما شکست خورده ایم.

4.UST کار زندگی من بود. این پروژه همراه با اینکه هر روز دارای تاثیر و هولدر های بیشتر  و در نهایت تبدیل به یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال با ارزش بازار می‌شود، من را نسبت به خطرات بالقوه آن کور کرد و من را روی چیزی متمرکز کرد که به نظر می‌رسد افزایش اجتناب‌ناپذیر آن بود.

5.شایعاتی وجود دارد که برخی از عوامل محاصره کننده در خروج UST از میخ یک دلاری آن نقش داشتند . در حالی که امیدوارم حقایق بیشتری طی چند ماه آینده آشکار شود، در نهایت این مهم نیست.

پول غیرمتمرکز آینده باید بتواند در برابر همه حملات احتمالی مقاومت کند.

6.در حالی که اشتباه کردم (و به طرز وحشتناکی همینطور بود)، معتقد بودم که هیچ کلاهبرداری وجود ندارد. TFL مبلغی را که در آن زمان بیش از 3 میلیارد دلار بود برای ایجاد بنیاد لونا به منظور تنوع بخشیدن به حمایت های جانبی UST اهدا کرد و سرمایه گذاری های خود را برای رشد اکوسیستم ترا متمرکز کرد.اگر فکر می‌کردیم UST شکست می‌خورد، این کار را نمی‌کردیم.

7.گزارش حسابرسی منتشر شده توسط JS Held امروز به بسیاری از ادعاهای مربوط به استفاده از وجوه LFG می پردازد، در درجه اول:

– آیا سوء استفاده از بودجه صورت گرفته است؟ (اختلاس، منافع خودی و غیره)
– آیا LFG وجوه دیگری داشت که به طور عمومی افشا نشده بود؟ و آیا آن وجوه مسدود شده بود؟

8.حسابرسی به این نتیجه رسید که:

LFG مطابق با توییت های LFG در 16 مه 2022، 2.8 میلیارد دلار (80081 دلار بیت کوین و 49.8 میلیون دلار در استیبل کوین) برای دفاع از میخ UST هزینه کرد.

علاوه بر این، TFL فراتر رفت و 613 میلیون دلار از سرمایه خود را برای دفاع از میخ UST هزینه کرد.

9.این گزارش نشان می‌دهد که تمام وجوه LFG برای دفاع از ثبات UST در برابر دلار آرمریکا( همانطور که اعلام شده است) هزینه شده است، و در ترازنامه LFG تنها وجوه باقی‌مانده است.

10.در آخرین لحظات آن، ما تا آخرین لحظه برای محافظت از UST و کاربران آن جنگیدیم.

11.پس چرا این اصلا اهمیت دارد؟

طبیعی است که وقتی مشکلی پیش می‌آید به کلاهبرداری مشکوک شویم، اما اگر همه خرابی‌های رمزنگاری را به عنوان کلاهبرداری بشناسیم و بگوییم « ادم درد سرساز بدی وجود دارند اما همه چیز خوب است»، هرگز فرصتی برای درس گرفتن از اشتباهات خود نداریم.

12. ترا یک پلتفرم متمرکز نبود که از طریق سوء استفاده از منابع مالی یا کلاهبرداری از بین رفته باشد. این یکی از بزرگترین بلاک چین های لایه 1 با دو دارایی بومی در 10 کوین برتر بازار بود.

نحوه جلوگیری از شکست های دیگر ، به چیزی بیش از خشم و ممنوعیت های گسترده پروتکل های مشابه نیاز دارد.

13.برای کسانی از شما که نتوانسته ام نظرشان را تغییر دهم، قضاوت شما را می پذیرم.

من همچنان به یادگیری های شماره 12 فکر می کنم و آن را در سیستم هایی که روی آنها کار می کنم اعمال می کنم. امیدوارم بتوانیم در مقطعی راه هایی برای درک یکدیگر پیدا کنیم.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx