طلا چگونه میتواند پشتوانه یک توکن باشد؟

توکن
 • امیرحسین دربهانی
 • زمان مطالعه: 13دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 389 نفر

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا نوعی ارز دیجیتال است که توسط طلای فیزیکی پشتیبانی می شود. ارزش این ارز بر اساس قیمت فعلی بازار طلا است و می تواند مانند هر نوع ارز دیجیتال دیگری برای معاملات استفاده شود.

برخی از ارزهای رمزنگاری شده توسط طلا پشتیبانی می شوند تا کریپتو را به یک دارایی ملموس (طلا) متصل کنند و در نتیجه از نوسانات بیش از حد قیمت جلوگیری کنند. بنابراین، ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا اغلب از ثبات بیشتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال برخوردار هستند. این به این دلیل است که قیمت طلا به طور کلی نسبت به قیمت سایر دارایی ها، مانند سهام یا ارزهای دیجیتال، نوسانات کمتری دارد.

ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا می توانند به عنوان محافظ در برابر تورم نیز استفاده شوند. در صورت افزایش قیمت طلا، ارزش ارز نیز افزایش می یابد. این امر می تواند از سرمایه گذاران در مقابل از دست دادن پول در صورت کاهش قیمت سایر دارایی ها، مانند سهام، محافظت کند.

ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه طلا را می‌توان در صرافی‌ها مانند هر نوع ارز دیجیتال دیگری خرید و فروخت و همچنین می‌توان از آنها برای خرید کالا و خدمات آنلاین استفاده کرد. افرادی که در ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه طلا سرمایه گذاری می کنند از افزایش بازدهی از قیمت طلا برخوردار می شوند و می توانند توکن ها را در ازای طلا بازخرید کنند.

توکن با پشتوانه طلا چگونه کار می کند؟

طلای فیزیکی مورد استفاده برای حمایت از یک ارز دیجیتال خاص در ذخایر طلا نگهداری می شود. این ذخایر توسط متولیان، معمولاً بانک ها یا مؤسسات شخص ثالث نگهداری می شود. در مورد نسبت پشتوانه خاص، بسته به ارز دیجیتال می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از آنها دارای پشتوانه ۱:۱ (۱ توکن به ۱ گرم طلا) با طلای فیزیکی هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است با کسری از اونس پشتیبانی شوند.

مزیت اصلی سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا این است که ثبات و امنیت را فراهم می کند. طلا برای قرن ها به عنوان یک ارز مورد استفاده قرار گرفته است و ارزش آن به طور کلی در طول زمان ثابت مانده است. به این ترتیب، ارزش کریپتو با پشتوانه طلا کمتر از ارزش طلا نخواهد بود و آن را به یک گزینه سرمایه گذاری نسبتاً پایدار تبدیل می کند. به علاوه، ارزش این ارزهای دیجیتال می تواند (و گاهی اوقات) بالاتر از ارزش طلا باشد.

بیشتر توکن های دارای پشتوانه طلا، توکن های استاندارد ERC-20 هستند که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده اند. این بدان معناست که آنها را می توان در هر کیف پولی که از توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند ذخیره کرد. این توکن‌ها را می‌توان مانند ارزهای دیجیتال رایج با استفاده از صرافی‌های کریپتو معامله کرد.

آیا استیبل کوین هایی با پشتوانه طلا وجود دارد؟

بله، استیبل کوین هایی با پشتوانه طلا وجود دارد. از نظر فنی، ارزهای رمزپایه با پشتوانه طلا یک «نوع» استیبل کوین هستند، با توجه به اینکه استیبل کوین ها رمزارزهایی هستند که توسط دارایی های موجود در دنیای واقعی پشتیبانی می شوند.

نمونه‌هایی از دارایی‌های دنیای واقعی که استیبل‌کوین‌ها را پشتیبان می‌کنند، پول فیات، کالاها و طلا هستند. استیبل کوین‌ها به این دلیل نام‌گذاری می‌شوند که ارزش آن‌ها به ارزش یک دارایی زیربنایی و با ثبات‌تر مرتبط است. بنابراین، برای مثال، قیمت یک استیبل کوین با پشتوانه دلار ایالات متحده همراه با قیمت دلار آمریکا افزایش و کاهش می یابد.

برخی از شناخته‌شده‌ترین استیبل کوین‌ها عبارتند از USD Coin (USDC) و Tether (USDT) که هر دو به USD متصل هستند. استیبل کوین های دارای پشتوانه طلا ترجیح داده می شوند .

دلایل محبوبیت استیبل کوین های پشتوانه طلا

طلای تتر (XAUT) یک استیبل کوین با پشتوانه طلا است و همان توکن تتر پشت USDT است. تتر گلد که در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد، در حال حاضر بزرگترین استیبل کوین با پشتوانه طلا در بازار است. XAUT نشان دهنده یک اونس تروی طلا در یک میله Good Delivery لندن است. طلا در خزانه سوئیسی تحت کنترل شرکت نگهداری می شود.

علاوه بر طلا، طلای تتر همچنین به دارایی‌های مالی سنتی مانند صندوق‌های قابل معامله در مبادله (ETF) دسترسی می‌دهد. دارندگان توکن می‌توانند مقدار طلای خود را در وب‌سایت جستجوی تتر بررسی کنند، که اطلاعاتی در مورد شمش‌های طلای این دارندگان توکن ارائه می‌دهد.

توکن طلای تتر را می توان در کیف پول مبتنی بر اتریوم به عنوان توکن ERC-20 و همچنین در بلاک چین ترون به عنوان توکن TRC-20 نگه داشت. حداقل خرید طلای  ۵۰ XAUT یا ۵۰ تروی طلا است.

چه کسی توکن های دارای پشتوانه طلا صادر می کند؟

برای اینکه یک ارز دیجیتال دارای پشتوانه طلا باشد، باید توسط شرکتی که طلای فیزیکی را در اختیار دارد و در انبارها ذخیره می‌کند، صادر یا ایجاد شود. به عنوان مثال، DigixGlobal، یک شرکت مستقر در سنگاپور، پشت توکن محبوب اتریوم، DigixGlobal (DGX) قرار دارد.

DigixGlobal با ارائه توکن های کسری، سرمایه گذاری در طلا را در دسترس تر می کند. به این ترتیب، سرمایه گذاران می توانند طلا را در مقادیر کم انباشته کنند و دارایی های خود را در زمان واقعی مدیریت کنند و همچنین در صندوق های قابل معامله در بورس شرکت کنند. توکن های DGX پشتوانه طلای فیزیکی در سنگاپور در خزانه خانه امن سنگاپور و در صندوق دیگری در کانادا نگهداری می شوند.

یک DGX معادل یک گرم طلا است، با حداقل مقدار خرید ۰.۵۰ دلار برای توکن های دارای پشتوانه طلا، ۵۰ تا ۶۰۰،۰۰۰ دلار برای شمش های طلا و ۱۵۰ دلار برای ETF. این ارز رمزنگاری شده توسط شمش ​​های طلای ۱۰۰ گرمی سوئیس از پالایشگاه هایی مانند متالور، والکامبی و Produits Artistiques Metaux Precieux پشتیبانی می شود.

نمونه دیگری از ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا، Paxos Gold (PAXG) است که توسط شرکت Paxos Trust مستقر در نیویورک ارائه می شود. هر PAXG دارای یک اونس تروی خوب طلای تحویل خوب لندن است،

در خزانه های برینک در لندن نگهداری می شود.

این توکن یک توکن ERC-20 است و مانند هر توکن دیگر مبتنی بر اتریوم قابل معامله، ذخیره و انتقال است. Paxos به حداقل خرید ۲۰ دلاری برای توکن های PAXG نیاز دارد و حداکثر محدودیتی ندارد.

برخی از مزایای سرمایه گذاری در توکن های دارای پشتوانه طلا چیست؟

مزیت اصلی سرمایه‌گذاری در توکن‌های دارای پشتوانه طلا این است که برخلاف طلای فیزیکی، دیجیتالی هستند و می‌توان آن‌ها را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کرد، که باعث می‌شود به راحتی قابل حمل، انتقال آسان و نسبتاً مقرون به صرفه‌تر باشند.

یکی دیگر از مزایای کلیدی این است که از آنجایی که توکن های دارای پشتوانه طلا به قیمت طلا متصل هستند، ارزش خود را حتی زمانی که سایر ارزهای دیجیتال در حال سقوط هستند حفظ می کنند. این باعث می شود آنها در دوره های پر نوسان در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری خوبی باشند.

در نهایت، برخی از توکن‌های دارای پشتوانه طلا نیز ویژگی‌ها و مزایای بیشتری را ارائه می‌کنند، مانند دسترسی به دارایی‌های مالی سنتی مانند ETF. ETF های رمزنگاری قیمت توکن های دیجیتال را دنبال می کنند و روزانه معامله می شوند و به سرمایه گذاران این امکان را می دهند تا سبدهای خود را متنوع تر کنند.

آیا سرمایه گذاری در توکن های دارای پشتوانه طلا دارای اشکالاتی است؟

یکی از خطرات اصلی مرتبط با توکن های دارای پشتوانه طلا این است که آنها هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید هستند. به این ترتیب، هیچ تضمینی وجود ندارد که این توکن‌ها ارزش خود را حفظ کنند یا شرکت‌های پشتیبان آن‌ها بتوانند به تعهدات خود عمل کنند.

ریسک دیگری که باید در نظر گرفت این است که از آنجایی که توکن های پشتوانه طلا به قیمت طلا متصل می شوند، در صورت سقوط قیمت طلا، ارزش آنها کاهش می یابد. اگرچه چنین پدیده ای را می توان نادر دانست، اما همچنان احتمالی است که سرمایه گذاران باید از آن آگاه باشند.

علاوه بر این، برخی ارزهای رمزپایه با پشتوانه طلا با نقدینگی پایین مشکل دارند. این امر را می توان به یک پایگاه سرمایه گذار محدود به دلیل عدم انجام معاملات در صرافی های رمزنگاری نسبت داد که خرید یا فروش این توکن ها را در صورت تمایل دشوار می کند.

در نهایت، حسابداری برای طلای واقعی ممکن است به اندازه حسابداری برای ارزهای دیجیتال شفاف و واضح نباشد که فناوری بلاک چین ذاتا از آن محافظت می کند. به این ترتیب، اطمینان از وجود یا عدم وجود طلای فیزیکی و ایمن بودن ذخیره آن می تواند برای برخی از سرمایه گذاران مورد اعتماد باشد.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx