توکن سوزی جدید لونا کلاسیک در سال ۱۴۰۲

توکن سوزی 1.2 درصدی لونا کلاسیک
 • سهراب مرشدی
 • زمان مطالعه: 12دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 922 نفر

توکن سوزی جدید لونا کلاسیک در سال ۱۴۰۲

پس از فروپاشی اکوسیستم لوناکلاسیک در ماه می ۲۰۲۲، عرضه توکن حاکمیتی و کاربردی بومی لونا کلاسیک به شدت متورم شد که منجر به سقوط چشمگیر قیمت آن شد. در تلاش برای نجات اکوسیستم و بازگرداندن قیمت لونا کلاسیک، جامعه رای به تصویب توکن سوزی لونا کلاسیک داد که کارمزدی را برای تمام تراکنش‌های توکن تعیین کرد و عرضه در گردش را بیش از ۳۹ میلیارد لونا کلاسیک کاهش داد. با در نظر گرفتن این موضوع، توکن سوزی‌های لونا کلاسیک چگونه عمل می کنند؟ آیا لونا کلاسیک می تواند عرضه بی حد و اندازه خود را کنترل کند؟ توکن سوزی بعدی لونا کلاسیک چه زمانی انجام می شود؟

لونا کلاسیک

چه چیزی منجر به عرضه بیش از حد لونا کلاسیک شد؟

لونا کلاسیک یک پروتکل بلاک چین غیرمتمرکز و مبتنی بر اجماع است که بر اساس مکانیزم اجماع ایمن اثبات سهام عمل می کند. برای تسهیل تراکنش‌های کم‌هزینه و ایمن، با زمان‌های تأیید تقریباً فوری، طراحی شده است. پس از اینکه USTC قیمت ۱ دلاری خود را در ماه می از دست داد، عرضه لونا کلاسیک به شدت افزایش یافت و تلاش زیادی برای برگشتن به قیمت ۱ دلار کرد. اما فایده‌ای نداشت. ناگهان عرضه در گردش لونا کلاسیک از کمتر از ۴۰۰ میلیون به بیش از ۶.۵ تریلیون توکن در مدت ۷۲ ساعت افزایش یافت. در نتیجه، قیمت لونا کلاسیک از بیش از ۱۰۰ دلار در آوریل به کمتر از ۱ سنت حدود یک ماه بعد کاهش یافت. پس از آن، بلاک چین اصلی به ترا کلاسیک (LUNC) تغییر نام داد. در همین حال، نام اصلی ترا (لونا) به یک بلاک چین جدید اختصاص داده شد که در ژوئن ۲۰۲۲ بدون عملکرد استیبل کوین الگوریتمی راه اندازی شد. توکن سوزی لونا کلاسیک چیست؟ اعمال فشار کاهش تورم بر لونا کلاسیک

این پلتفرم دارای ویژگی منحصر به فرد توکن سوزی است که برای کاهش عرضه در گردش توکن ها و افزایش ارزش آنها طراحی شده است. در ابتدا، نرخ توکن سوزی لونا کلاسیک روی ۱.۲ درصد از هر تراکنش تعیین شد. با این حال، این مقدار بعداً به ۰.۲ درصد تغییر کرد تا فعالیت بیشتری در بلاک چین ایجاد شود. این نرخ با توجه به وضعیت بازار و نقدشوندگی توکن های لونا کلاسیک قرار است به مرور زمان نیز افزایش یابد. مکانیزم توکن سوزی لونا کلاسیک با سوزاندن خودکار توکن ها هر زمان که تراکنش در شبکه اتفاق می افتد کار می کند. تعداد توکن هایی که سوزانده می شوند نسبت به تعداد توکن های در گردش است. این تضمین می کند که کل عرضه توکن ها دائماً کاهش می یابد، بنابراین ارزش آنها در طول زمان افزایش می یابد.

توکن سوزی لونا کلاسیک

نتیجتا با کاهش عرضه کل توکن ها، تقاضا برای لونا کلاسیک افزایش می یابد که منجر به افزایش ارزش توکن می شود. علاوه بر این، مکانیزم توکن سوزی فشار کاهش‌دهنده‌ای بر توکن ایجاد می‌کند، زیرا عرضه کل توکن‌ها در طول زمان کاهش می‌یابد. تیم لونا کلاسیک همچنین یک سری مکانیسم های دیگر را برای افزایش کمیاب کردن توکن های خود توسعه داده است. این برنامه‌ها شامل بازخریدهای الگوریتمی است که در صورت برآورده شدن شرایط خاص، مانند زمانی که قیمت از یک سطح از پیش تعیین شده بالاتر می رود، آغاز می شود. این برنامه کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که توکن های لونا کلاسیک برای طولانی مدت کمیاب و ارزشمند باقی می مانند.

علاوه بر این، برخی از صرافی‌ها مانند بایننس، مکانیسم توکن‌سوزی لونا کلاسیک را حتی در معاملاتی که توسط صرافی تسهیل می‌شود، اجرا می‌کنند. این بدان معنی است که حتی اگر معامله ای مستقیماً روی بلاک چین انجام نشود، توکن ها همچنان برای ایمن سازی شبکه سوزانده می شوند. توکن سوزی لونا کلاسیک بعدی چه زمانی است و کجا می توان نمودار توکن‌سوزی لونا کلاسیک را دنبال کنیم؟ اگر دنبال زمان توکن سوزی بعدی لونا کلاسیک می‌گردید، پاسخ ساده است. توکن سوزی لونا کلاسیک یک فرآیند خودکار و مداوم است که روزانه انجام می شود.

وضعیت توکن‌سوزی لونا کلاسیک توسط وب‌سایت‌های مختلفی نشان داده می‌شوند که نموداری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که تعداد توکن‌هایی را که از زمان شروع فعال شدن مکانیسم توکن‌سوزی سوزانده شده‌اند را نشان می‌دهد، مانند LUNC Burner TERRARITY. این وبسایت به کاربران امکان می دهد پیشرفت توکن سوزی را ردیابی کنند و درک بهتری از مکانیسم توکن‌سوزی داشته باشند. نمودار توکن سوزی لونا کلاسیک همچنین اطلاعاتی در مورد زمان و تعداد توکن سوزانده شده برای هر تراکنش نشان می دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا وضعیت فعلی توکن های لونا کلاسیک و ماهیت کاهش تورم آنها را پیگیری کنند. علاوه بر این، یک ماشین حساب نرخ توکن سوزی لونا در وب سایت موجود است که می تواند برای محاسبه مقدار لونا کلاسیک برای معاملات با مقادیر مختلف استفاده شود.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند از محاسبه‌گر نرخ توکن سوزی موجود در وب‌سایت برای محاسبه میزان لونا کلاسیک برای معاملات با هر مقدار استفاده کنند. با درک ماهیت کاهش تورم توکن‌های لونا کلاسیک و مکانیسم سوزاندن آن‌ها، کاربران می‌توانند بهتر درک کنند که چرا کاهش عرضه در گردش برای افزایش ارزش آنها در طول زمان مهم است. بایننس که ۷۰ درصد از کل حجم معاملات در این فضا را به خود اختصاص می دهد، متعهد شده است که توکن سوزی‌های لونا کلاسیک را به صورت ماهانه انجام دهد. هر روز اول ماه، بایننس کل مقدار لوان کلاسیک را که باید بر اساس کارمزد معاملاتی ماه قبل سوزانده شود، محاسبه می کند و آن را به یک آدرس غیرقابل دسترس می فرستد.

توکن سوزی 1.2 درصدی لونا کلاسیک

از فوریه ۲۰۲۳، بیش از دو سوم لونا کلاسیک سوزانده شده مستقیماً به کیف پول غیرقابل دسترس ارسال شده است، در حالی که حدود یک سوم از طریق مالیات تراکنش سوزانده شده است. مقدار کل توکن های لونا کلاسیک سوزانده شده تاکنون تقریباً ۳۹.۴ میلیارد یا تقریباً ۰.۵۷٪ از کل عرضه است. گفته می شود که بایننس در اکتبر ۲۰۲۲، ۱۳.۷ میلیارد توکن لونا کلاسیک را سوزانده است که حدود یک سوم کل توکن های سوزانده شده تاکنون را تشکیل می دهد. شایان ذکر است که نرخ توکن سوزی لونا کلاسیک پس از تصویب پیشنهاد “۵۲۳۴” کاهش یافت که باعث کاهش از ۱.۲ درصد به ۰.۲ درصد شد.

نرخ توکن سوزی روزانه تقریباً ۵۰۰۰۰ دلار لونا کلاسیک است. بر اساس برآوردها، نرخ توکن‌سوزی به تدریج در آینده نزدیک به ۵.۲٪ افزایش می یابد که تعداد لونا کلاسیک‌های سوزانده شده را به شدت افزایش می دهد. با این حال، نرخ توکن‌سوزی لونا کلاسیک نه تنها به مبادلات محدود می شود، بلکه نرخ توکن سوزی توسط خود شبکه لونا کلاسیک نیز اجرا می شود. این بدان معنی است که وقتی تراکنش روی بلاک چین انجام می شود، توکن ها به طور خودکار سوزانده می شوند. این کار به این منظور انجام می شود که اطمینان حاصل شود که کل عرضه توکن ها به طور مداوم در حال کاهش است، بنابراین ارزش آنها در طول زمان افزایش می یابد.

نتیجه‌گیری

توکن سوزی لونا کلاسیک یک رویکرد منحصر به فرد برای کاهش عرضه در گردش توکن ها و افزایش ارزش آنها در طول زمان است. لونا کلاسیک با سوزاندن بخشی از توکن‌ها هر بار که شخصی روی بلاک چین معامله می‌کند، می‌تواند تعداد کل توکن‌های در گردش را کاهش دهد و اطمینان حاصل کند که کاربران برای نگه داشتن سکه‌های خود پاداش دریافت می‌کنند. بسیاری از کاربران امیدوارند که توکن سوزی لونا کلاسیک برای بازیابی شکوه سابق خود مفید باشد.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx